Jak zapewnić rozdzielczość drugich monitorów do aplikacji?


8

Mam konfigurację z dwoma monitorami, z podstawowymi ustawieniami TwinView z mojej karty Nvidia (550 Ti). Jeden monitor to mój główny wyświetlacz (1600 x 900), a drugi to mój telewizor (1920 * 1080).

Zaaranżowałem XBMC, aby uruchamiał się na moim telewizorze (używając trybu okienkowego, szybkiego i brudnego GTKhacka, aby ukryć granice i wmctrlje rozciągnąć). Działa to również w przypadku większości gier, które mają tryb okna (np. Shank2). Nie mogę jednak uruchomić innych, ponieważ nie mogę wybrać rozdzielczości 1920 x 1080 w menu ustawień. Dostępne są wszystkie dostępne rozdzielczości dla mojego głównego wyświetlacza i połączona rozdzielczość. (np. statek, migawka)

Jak mogę zapewnić moją rozdzielczość 1920x1080 aplikacjom / grom?

Bardzo cenione jest również każde inne obejście / rozwiązanie!

Odpowiedzi:


1

To, co próbujesz zrobić, nie jest możliwe dzięki TwinView.

TwinView działa poprzez dodanie fałszywego trybu wyświetlania o łącznej rozdzielczości do głównego wyświetlacza. Na przykład, jeśli masz dwa monitory 1024x768, sterownik informuje system operacyjny, że jest tylko jeden ekran z rozdzielczością głównego wyświetlacza i dodatkowy, fałszywy tryb 2048x768. Po wybraniu tego trybu system operacyjny uważa, że ​​ma pojedynczy ekran 2048 x 768, a sterownik zajmuje się wysyłaniem części obrazu na właściwe ekrany. Oznacza to, że nie potrzebujesz specjalnego wsparcia ze strony aplikacji, ale np. Nie możesz na przykład wyświetlić pełnego ekranu aplikacji tylko na jednym z wyświetlaczy - wszystkie aplikacje będą myśleć, że jest tylko jeden ekran 2048 x 768.

Rozwiązaniem jest wyłączenie TwinView i użycie sterownika obsługującego XRandR. Jest to obecne w sterowniku Nvidia od wersji 302. Skorzystaj z panelu Wyświetlacze Ubuntu, aby skonfigurować wyświetlacze za pomocą XRandR (w 12.04 i późniejszych wersjach kliknij przycisk zasilania w prawym górnym rogu i wybierz „Wyświetlacze ...”).


1

W ustawieniach w Ekranach wybierasz czerwony ekran, którym jest TwinView, i zmieniasz włącznik na wyłączony w polu obok ekranu laptopa. Następnie Zastosuj pojawi się pole, które będziesz musiał nacisnąć zachować ustawienia. Teraz widzisz go tylko w telewizorze, a Twój TwinView jest czarny.Wyświetla ustawienia

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.