Prowadzenie strony internetowej na UbuntuOne


Odpowiedzi:


9

Tak, możesz. Ale są pewne zastrzeżenia.

Oczywiście możesz używać skracaczy URL, ale to dodatkowa warstwa wysiłku.

  • Pliki CSS i JS, których używasz, również muszą być udostępniane, jeśli są przechowywane na koncie Ubuntu One, w przeciwnym razie możesz je połączyć bezpośrednio.
  • Powyższy punkt sprawiłby, że Twój kod HTML byłby z czegoś takiego jak:
<link rel = "stylesheet" href = "css / css.css" />

do czegoś takiego:

<link rel = "stylesheel" href = "http://ubuntuone.com/somerandomstring" />

Jeśli poradzisz sobie z tym wszystkim, możesz iść!

Oto przykładowa strona przykładowego linku do innego pliku CSS: http://ubuntuone.com/3z3QTmzw9kJZmisMOKxnL3 (Link już nie działa).


4
Wolę powiedzieć „tak, teoretycznie możesz, ale prawdopodobnie nie chcesz, bo to świat bólu” :) Musisz ostrożnie przesyłać pliki jeden po drugim, ponieważ nie możesz wcześniej podać ich adresu URL i edytuj inne pliki, aby wzajemnie się do siebie odwoływały ...
Sergey

@Sergey Absolute zgadza się z tobą. Stworzyłem prostą stronę, ale nie było tam nic prostego :)
Lucio

5

Krótka odpowiedź brzmi: tak , ale oto więcej informacji, które mogą ci pomóc:

Dysk Google oferuje sposób hostowania witryn internetowych

To, co oferowali, to nie strony internetowe hosta , ale po prostu host plików . A jeśli te pliki mogą być publiczne, a ich zawartością jest strona HTML , możesz nazwać je hostem witryny (źle).

Ponieważ Ubuntu One oferuje tę samą usługę co Dysk Google (teoretycznie), będzie działał w ten sam sposób.

Rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę to:

  • Nie dostaniesz określonej domeny, będzie miała wiele dziwnych postaci.
  • Ograniczenie ruchu na Twojej stronie to prawdziwy problem.
  • Ponieważ nie masz pełnego hosta serwera, nie będziesz w stanie korzystać z technologii takich jak PHP lub oprogramowanie baz danych i wiele innych narzędzi.
  • I oczywiście pojemność…

Ale jeśli chcesz dzielić się informacjami lub grać w świecie projektowania stron internetowych, jest to zabawne / przydatne narzędzie.

Możesz użyć strony HTML, aby załadować CSS, kod JavaScript, obrazy i takie pliki statyczne.

EDYCJA: w tym tygodniu Canonical ogłosił, że usługi Ubuntu One zostaną zamknięte. Za kilka dni nie będzie już można „hostować strony internetowej”.


Jeśli przeczytasz stronę google, do której link znajduje się w pytaniu, zobaczysz, że pozwala ona przesłać kilka plików HTML / CSS / JS do folderu i opublikować je w Internecie, więc jest to coś więcej niż „zwykły plik” host ”- na przykład można odwoływać się do jednego pliku HTML z innego w normalny sposób.
Sergey

Wiem to. Tworzę stronę, aby zrozumieć, jak to działa. Ale dla mnie jest to po prostu host plików, którego można użyć do potężnych rzeczy, takich jak te, o których wspomniałeś.
Lucio

1

Nie, nie możesz. Synchronizacja jednego pliku Ubuntu nie jest serwerem w chmurze ani usługą hostingową.

Tak, możesz udostępnić publicznie poszczególne pliki, ale nie jest to niezawodny sposób na hostowanie strony internetowej. Możesz także skończyć z naruszeniem Warunków świadczenia usług podczas próby hostowania strony internetowej za pośrednictwem usługi Ubuntu One.

Dopuszczalne użycie i postępowanie

Wszelkie korzystanie z usług musi być zgodne z prawem i nie może naruszać praw osób trzecich. Nie wolno podejmować żadnych działań ani korzystać z usług w jakikolwiek sposób, który mógłby zepsuć Canonical, wpłynąć na zdolność Canonical do świadczenia usług, być nielegalny lub zachęcać do nielegalnych działań. Nie możesz korzystać z usług w jakikolwiek sposób, który może być zniesławiający lub zniesławiający (więcej informacji na temat tego, co to oznacza), który zawiera groźby lub nawołuje do przemocy wobec osób lub podmiotów, lub który narusza prawa do prywatności lub reklamy jakiejkolwiek strony trzeciej. Niektóre usługi mają ograniczenia użytkowania wskazane na https://one.ubuntu.com/plans, i nie możesz ich przekroczyć. W ramach usług możesz przechowywać dane na serwerach Canonical lub dostawców Canonical. Należy upewnić się, że dane te nie naruszają żadnego obowiązującego prawa i nie naruszają ochrony danych ani praw do prywatności osób fizycznych. Użytkownik zwalnia firmę Canonical w całości za wszelkie straty, koszty lub szkody poniesione przez nią w wyniku korzystania lub niewłaściwego korzystania z usług.


Może również dojść do naruszenia warunków świadczenia usług Absolutnie nie. Prowadzenie własnej strony internetowej, która może mieć publiczny dostęp, nie stanowi naruszenia tych warunków.
Lucio,

Hostowanie strony internetowej na Ubuntu One nie jest częścią dopuszczalnego korzystania z usługi. Język w terminach jest jasny. Ubuntu One nie jest usługą hostingową ani nie jest przeznaczony do używania jako usługa hostingowa.
dobey,

Mimo to nie widzę tego w twoim cytacie.
Lucio
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.