Jak mogę połączyć się z Netware, IPX i korzystać z BTRIEVE?


8

Mam około 30 komputerów podłączonych do sieci z serwerami Netware 6.5 i 5.1 przy użyciu protokołu IPX / SPX. Nadal go uruchamiamy, ponieważ program działa z BTRIEVE (bd Netware i działa tylko w IPX), nie możemy zmienić zainstalowanego oprogramowania, więc zaczynamy migrację do Ubuntu.

Widzę katalog z serwera Netware z pakietem NCPFS i uruchamiam program, ale w tej chwili, aby wykonać BREQUEST (narzędzie Btrieve), DOSBOX mówi mi, że SPX.COM nie jest załadowany. Więc co mogę zrobić?

PD: Żeby było jasne, nie możemy teraz zmienić używanego oprogramowania z ważnych niepowiązanych powodów. Naprawdę muszę podłączyć Ubuntu do Novella i na przykład uruchomić narzędzie BREQUEST w DOSbox.

Każda pomoc jest mile widziana


możesz zainstalować DOS na maszynie wirtualnej (na przykład VirtualBox) i uruchomić dokładne środowisko jako stare stacje robocze. NCPFS nie wystarcza, aby uzyskać dostęp do btrieve - dotyczy to tylko dostępu do plików i zakładam, że dostęp do niego odbywa się za pośrednictwem TCP / IP zamiast IPX / SPX
jet

Odpowiedzi:


1

Możesz zainstalować NetWare lub cokolwiek przestarzały system operacyjny jest niezbędny dla twojego programu IPX w VirtualBox. Ponieważ VirtualBox obsługuje wszystko, co działa na układzie X86, możesz na nim zainstalować starą stację roboczą.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.