Dlaczego Microsoft Word narzeka na uszkodzenie plików .odt Libre Office?


8

Ilekroć daję komuś plik .odt utworzony za pomocą LibreOffice i otwieram go za pomocą Microsoft Word, mówi, że plik jest uszkodzony. Czy występuje problem z CRLF lub czy pliki .odt tworzy MS Word, a pliki .odt LibreOffice różnią się w ogóle?

Próbuję promować za pomocą plików .odt (na tym jest komiks xkcd : P), ale wygląda na to, że Microsoft nie chce, aby tak się stało. Czy istnieje sposób, aby upewnić się, że moje pliki .odt nie będą wyświetlane jako uszkodzone w programie Microsoft Word?


Jestem prawie pewien, że LibreOffice produkuje więcej standardowych plików ODF niż oprogramowanie Microsoft. Czy na pewno poprawnie zapisałeś i przesłałeś plik? Sprawdź skrót (MD5 / SHA) na obu końcach, aby się upewnić. W każdym razie, czy to o tym mówisz?
gertvdijk


@gertvdijk Plik został przesłany poprawnie; tak, to jest to.
Vreality

1
@mateo_salta Nie o tym mówię.
Vreality

1
Jakiej wersji LibreOffice używasz? Jeśli jest to wersja 3.6 i wysyłasz pliki ODF do użytkowników pakietu Office 2010, wydaje się to niezgodne. LO 3.6 używa formatu ODF 1.2, dla którego potrzebujesz nowszej wersji pakietu Office.
gertvdijk

Odpowiedzi:


7

Microsoft Office 2010 nie obsługuje formatu ODF 1.2, co robi LibreOffice. Jeśli zmienisz format ODF używany w LibreOffice na 1.0 / 1.1, nie będziesz już mieć tego problemu.


1
To ma teraz większy sens (w dziwny sposób, M $).
Vreality

1
Znalazłem ustawienia w Libreoffice 4.2 dla tego w Opcjach w „Załaduj / zapisz”, w „Domyślnym formacie pliku i ustawieniach ODF”
Wilf

5

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​MS Word 2010 faktycznie otwiera pliki .odt, mimo że najpierw wyświetla dwa komunikaty o błędach. Jeśli wysyłam ludziom dokument .odt, po prostu proszę, aby zignorowali komunikaty o błędach.

Lub przynajmniej Word 2010 działający w systemie Windows 7 to robi. Wersja programu Word firmy Apple wydaje się mieć dalsze problemy.

Wysyłając dokument .odt, oferuję wysłanie go w innym formacie (np. Docx), jeśli jest to wymagane. Ale pomaga uświadomić ludziom format otwartego dokumentu. Link do http://www.fsf.org/campaigns/opendocument/ może pomóc.


3

Wydaje się, że jest to problem z MS Word, a nie z Libre Office. Na razie chyba będę musiał trzymać się .doc, .docx lub .html.


-2

ponieważ Microsoft nie obsługuje plików .odt. w programie Word 2010 nawet nie otwiera plików .odt. przynajmniej nie na moim laptopie. Dlatego właśnie zapisałbym go w LibreOffice jako plik .docx


Cóż, możesz zapisać plik jako .odt w MS Word, więc nie rozumiem, dlaczego nie obsługują otwierania go.
Vreality


@gertvdijk Dziękujemy. Miałem problem ze znalezieniem źródła. :)
Vreality

Mam 2008 na Maca i nie otwiera się .odt, ale znalazłem ten artykuł, mówiąc, że możesz na 2007 office.microsoft.com/en-us/word-help/...
Mateo

2
@ Rzeczywistość Zgaduję, że upłynie bardzo dużo czasu (jeśli w ogóle) zanim MS zdecyduje się zezwolić na otwarcie niezastrzeżonych formatów w MS Word. Sugeruję, wysyłając plik, powiedz w wiadomości e-mail ... lub w inny sposób, w jaki go wysyłasz, że będą musieli korzystać z pakietu Libre Office ... jest dostępny na (podaj link) i jest bezpłatny! Zmusiłem kilka osób do zmiany.
pgrytdal
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.