Proste skanowanie - Zmienia domyślny typ pliku wyjściowego na PDF i poprawia kompresję?


8

Czy istnieje sposób na zmianę domyślnego typu pliku wyjściowego w oprogramowaniu „Simple Scan” dostarczonym z Ubuntu 12.10 na PDF, a nie JPEG? I czy można zmodyfikować ustawienia kompresji w plikach PDF, aby wyniki Simple Scan były wyższe, a tym samym produkować mniejsze rozmiary plików?

Tło: Używam Simple Scan na Ubuntu 12.10, aby skanować wiele rachunków w celu przygotowania do sezonu podatkowego. Jednocześnie skanuję setki paragonów, więc jest to bardzo powtarzalne zadanie.

Problem 1: Za każdym razem, gdy skanuję nowy dokument za pomocą Simple Scan, oprogramowanie domyślnie ustawia format pliku na JPEG, co oznacza, że ​​muszę zmienić format wyjściowy z JPEG na PDF na skan. Jest to bardzo powtarzalne i dokładnie takie preferencje użytkownika, że ​​Ubuntu jest zwykle tak dobry w dostosowywaniu za pomocą ustawień gconf lub dconf lub innych narzędzi do poprawiania.

Problem 2: Muszę przechowywać swoje skany w formacie PDF z wysokim poziomem kompresji plików. Jakość wyjściowa plików PDF generowanych przez Simple Scan jest bardzo wysoka, co oznacza, że ​​pliki wyjściowe są zbyt duże, aby można je było przesłać pocztą elektroniczną w całości. Zwykle używam zewnętrznego skryptu, aby później kompresować wiele plików PDF luzem, ale może to być bałagan, dlatego chciałbym poprawić swój przepływ pracy.

Wszelkie pomysły proszę? Z góry dziękuję.


Dla tych, którzy chcą wyprowadzić plik PDF tylko raz, zrób to, zmieniając po prostu rozszerzenie pliku: askubuntu.com/a/662872/52975
Ciro Santilli 法轮功 病毒 审查 六四 事件 法轮功

Odpowiedzi:


10

Odpowiedziałem na własne pytanie!

Wybranie opcji Skanuj> Tekst tworzy teraz domyślnie skompresowane pliki PDF. Moje preferencje dotyczące opcji „Tekst” są niezmienne, co oznacza, że ​​mogę teraz szybko wykonać wiele skanów bez konieczności ręcznej aktualizacji moich ustawień dla każdego skanu.

Powodem, dla którego Simple Scan ustawiał wcześniej format JPEG, było to, że skanowałem raczej jako „Obraz” niż jako „Tekst”. Nie widziałem, aby w głównym punkcie menu „Skanuj” znajdowały się opcje optymalizacji dla „Obrazków” lub „Tekstów”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.