Czy istnieje otwarta alternatywa dla Vmware vSphere Server? Jak Ubuntu lub podobny Distro z wbudowanym hostingiem wirtualizacji?


8

Zastanawiam się nad zamianą moich starych serwerów Dell 2650 i 2950 w serwery vmware vSphere, jednak vSphere jest bardzo drogi.

Czy istnieje alternatywa open source, która zapewnia taką samą wydajność jak vSphere w dystrybucji Ubuntu lub Debian? Tak naprawdę nie mam na myśli „Virtual box” lub „Vmware player”, ale raczej hypervisor serwera, który jest łatwy do skonfigurowania i hostowania maszyn wirtualnych w mojej sieci?


Myślę, że OP prosi o zastąpienie funkcji zarządzania hostem VCenter Server, a nie o całkowitą wymianę Hypervisora.
Garry,

Odpowiedzi:

1

Sprawdź ten artykuł na LinkedIn o korzystaniu z OpenStack jako alternatywy dla VMware. Zwłaszcza jeśli szukasz funkcji chmury prywatnej, takich jak samoobsługa i automatyczne udostępnianie.

https://www.linkedin.com/pulse/vmware-a ... k-artykuły

Najlepsze jest to, że możesz uruchomić swój OpenStack na Ubuntu bez żadnych problemów - jest on niezależny od Linuksa.

Firma Intel niedawno przeprowadziła migrację 17 000 maszyn wirtualnych z VMware do OpenStack i skróciła czas udostępniania z 90 dni do 30 minut, oszczędzając jednocześnie ponad 21 milionów USD na licencjonowaniu (i wciąż rośnie). Pobierz białą księgę napisaną przez inżynierów Intela z

http://www.openstackready.com


openstack to bestia do wdrożenia.
Sirex,


0

Jeśli szukasz gotowego rozwiązania Ubuntu Autopilot, korzysta z MAAS i wdraża openstack.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.