Czy mogę tworzyć gry na iOS na Ubuntu?


8

Czy mogę opracować dla iOS na Ubuntu?

Powiedziano mi, że skoro był oparty na Uniksie, że mogłem programować na iOS na Linuksie. Ale czy mogę również przesłać gry na iOS do Apple App Store w systemie Linux?


Nie jestem pewien, czy jest to specyficzne dla Ubuntu, powiedziałbym, że możesz to zrobić w dowolnej dystrybucji za pomocą odpowiednich narzędzi. W każdym razie oto Zapytaj inaczej .
Uri Herrera

Odpowiedzi:


8

Możesz przesyłać skompilowane programy do Apple z komputera Ubuntu bez żadnych problemów, ponieważ (jestem prawie pewien), że proces odbywa się za pośrednictwem przeglądarki.

Ponieważ iOS używa Objective-C, zawsze możesz „zakodować” aplikację (napisać ją za pomocą gedit lub Geany lub cokolwiek innego) na Ubuntu, ale nie będziesz w stanie skompilować jej do pliku .ipa.

Jednak, aby go skompilować i przetestować, potrzebujesz pakietu Apple SDK, który jest dostępny tylko w systemie Mac OS X. - Tak więc nie jest to możliwe.

Zawsze istnieją jednak alternatywne sposoby programowania aplikacji na iOS. Jednym ze sposobów jest zakup detalicznej płyty DVD z systemem Mac OS X i skonfigurowanie maszyny VirtualBox (lub VMWare, jeśli chcesz). Następnie pobierz zestaw SDK ze strony Apple. Innym sposobem byłoby użycie twórców aplikacji „on-line”, takich jak Tiggzi (Mój osobisty faworyt, ponieważ ma wiele opcji kompilacji itp .). Twórcy aplikacji internetowych używają HTML i JavaScript do projektowania i funkcji, a następnie kompilują je za pomocą PhoneGap . Więc nie ma potrzeby Objective-C.


Krótko mówiąc, nie, nie można tworzyć aplikacji iOS na Ubuntu, ale można je pisać, ale nie będzie można ich skompilować do plików .ipa. Zawsze możesz przesyłać aplikacje iOS do Apple z dowolnego komputera z systemem Ubuntu, ponieważ odbywa się to za pomocą przeglądarki. Istnieją alternatywne sposoby ich tworzenia w systemie Ubuntu - takie jak maszyny wirtualne i twórcy aplikacji internetowych.


z tego co rozumiem, nie możesz przesłać ich przez przeglądarkę. To przycisk wewnątrz XCode.
jrg


I odwrotnie, nie można również korzystać z
zestawu
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.