Brak aplikacji głośności z obszaru powiadomień w panelu Xubuntu!


14

Brakuje ikony regulacji głośności na panelu. Wyświetlane są ikony n / w i baterii. Gdy próbuję edytować obszar powiadomień w preferencjach panelu, widzę, że wolumin nie jest dostępny jako znana aplikacja. Potrzebuję pomocy. Jestem nowicjuszem :)


Miałem na myśli „znane aplikacje”, kiedy mówiłem o najnowszych aplikacjach.
Ed Fernando

Odpowiedzi:


20

Ikona regulacji głośności jest częścią ikony xfce4-indicator-plugin, która może zawierać różne ikony. Możesz przypadkowo usunąć ikonę regulacji głośności, co spowoduje zamknięcie wtyczki; gdy jest uruchomiony, jest wymieniony w monitorze systemu jako xfce4-indicator-plugin.

Aby powrócić do starej konfiguracji panelu, jak pokazano tutaj: postępuj zgodnie z tymi instrukcjami.

(W rzeczywistości tylko ikony woluminu i poczty są częścią wtyczki wskaźnika; ikony sieci i zarządzania energią są osobnymi wtyczkami).

1) Kliknij panel prawym przyciskiem myszy i przejdź do preferencji panelu, jak na zrzucie ekranu poniżej:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

2) Następnie upewnij się, że wybrany jest odpowiedni panel, przejdź do karty elementów i kliknij zielony +element na karcie elementów (nie ten u góry ekranu), aby dodać element.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

3) Teraz przewiń w dół listy i wybierz indicator-plugin, kliknij dodaj i zamknij menu. Ikona kontroli głośności i ikony poczty zostaną przywrócone.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To powinno rozwiązać problem, chyba że odinstalowałeś niektóre elementy lub ikony xfce4.


Wielkie dzięki. Tak się stało :) Nadal jestem nowy w tej społeczności, w przyszłości dokładnie sprawdzę bazę danych przed pojawieniem się pytania.
Ed Fernando

6

Natknąłem się na to podczas instalacji Ubuntu, na której zainstalowałem pakiet xfce4, a nie na prawidłową instalację Xubuntu. Ale na wypadek, gdyby ktoś miał ten sam problem, musiałem zainstalować pakiet wskaźnik-sound-gtk2:

sudo apt-get install indicator-sound-gtk2

a następnie wyloguj się / zaloguj ponownie.


Korzystając z twojej odpowiedzi i tej , w końcu odzyskałem kontrolę głośności! :)
Lars

1
sudo apt-get install xfce4-mixer  

Spowoduje to zainstalowanie wtyczki, którą możesz dodać bezpośrednio do dowolnego panelu.


1
Nie działało to w przypadku nowej instalacji xUbuntu 16.04LTS, w której używam obszaru powiadomień zamiast błędnej „wtyczki wskaźnika”, ale sudo apt-get install xfce4-pulseaudio-plugintak się stało .
jtlindsey

1
@jtlindsey Należy dodać komentarz jako osobne rozwiązanie. Inni będą mogli łatwiej znaleźć i będą w ten sposób bardziej pomocni.
Ulad Kasach

1

To nie jest intuicyjne. Potrzebujesz ikony oddzielnej od obszaru powiadomień o nazwie „ikona dźwięku” lub „regulacja głośności”. To jest powszechny problem. (EDYCJA: odpowiedz w 16.04, zainstaluj i dodaj do panelu: aktualna wersja wtyczki „xfce4-pulseaudio-plugin” to 0.2.4-1 na dzień 7/2017 Wygląda na to, że działa dobrze, brzydka ikona, ale możesz też po prostu najechać myszką i kółkiem myszy to w górę i w dół.)

Używałem wskaźnika, który lubię bardziej niż standardowy, który był dostarczany z 13.04 do 16.04 (myślę) za pomocą wtyczki wskaźnika, nazywa się „Volti” i jest dostępny dla Precyzyjnych i Onerycznych. (EDYTUJ ... I resztę do ZESTY. Obecna wersja 0.2.3-7 od Zesty działa również na 16.04.) Po prostu dodaj ją za pomocą Synaptic (lub, jak sądzę, Ubuntu Software Center). Używa ALSA bez konieczności korzystać również z Pulse Audio. Niestety istnieje problem polegający na tym, że nie działa po wznowieniu zawieszenia! :( Musisz go zabić, a następnie uruchomić ponownie. Informacje: code.google.com/p/volti/


0

Brakuje mi ikony głośności w Xubuntu 14, a rozwiązanie tutaj nie działało dla mnie (miałem już wtyczkę Indicator dodaną do panelu). Jedynym sposobem, który zadziałał (i używam tego również, gdy panel ma również inne problemy), jest ponowne uruchomienie panelu przy użyciu:

xfce4-panel -r

Właściwie mam tę konfigurację jako alias w ~ / .bashrc, ponieważ często spotykam się z problemami z panelem.

alias panelbug='xfce4-panel -r'

0

Podobnie jak w przypadku odpowiedzi @Ulad , jeśli chcesz zainstalować wtyczkę dźwiękową, która będzie działać z twoim panelem, spróbuj

sudo apt-get install xfce4-pulseaudio-plugin

To zadziałało w przypadku nowej instalacji xUbuntu 16.04LTS, w której korzystam z obszaru powiadomień zamiast błędnej „wtyczki wskaźnika”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.