Co to są pliki `.mojo.run`? Czy powinienem wybrać jedną z tarball?


8

Mam zamiar pobrać Dungeon Defenders ze strony internetowej Humble Bundle, i otrzymuję dwie opcje: .tar.bz2tarball i .mojo.runplik MojoSetup.

który powinienem wybrać? Jakie są zalety .mojo.runpliku? Jak łatwo odinstalować plik MojoSetup? Jak dobrze jest zintegrowany z Ubuntu?

Chciałbym usłyszeć ogólną odpowiedź na temat .mojo.runplików, gra Dungeon Defenders była tylko przykładem, a nie rdzeniem mojego pytania.

Odpowiedzi:


8

Co to jest MojoSetup?

https://launchpad.net/mojosetup

Wieloplatformowy, samodzielny instalator.

Od Phoronix:

... Ponieważ instalator graficzny Loki (loki_setup) jest dość stary, Ryan C. Gordon „Icculus” niedawno rozpoczął pracę nad wersją 2.0 loki_setup. Doszedł jednak do wniosku, że chce przepisać loki_setup od zera, i tak narodził się MojoSetup. Ryoj's MojoSetup został zaprojektowany specjalnie w celu usunięcia niedociągnięć w loki_setup, jednocześnie czyniąc go graficznym instalatorem nowej generacji dla Linuksa i innych platform * NIX.MojoSetup używa języka skryptowego Lua zamiast XML, używa wtyczek do interfejsu użytkownika, mechanizmu wycofywania do deinstalacji, a instalator może uzyskiwać dostęp do pakietów przez FTP i HTTP (oprócz płyt CD, DVD, SMB, napędów USB itp.) Oraz jest rozpowszechniany na licencji Zlib. Interfejs jest również nowoczesny i Gordon nazwał go instalatorem oprogramowania Apple ...

To jest oficjalna strona .


który powinienem wybrać? Jakie są zalety pliku .mojo.run?

Z tego, co widzę, zapewnia łatwiejszy sposób instalowania i odinstalowywania oprogramowania. Bez przechodzenia przez menedżera pakietów. Ponieważ widzisz, że niezbyt dystrybucja ma Centrum Oprogramowania Ubuntu, Synaptic, Gdebi lub Muon Software Center dla GUI.

Jak dobrze jest zintegrowany z Ubuntu?

Wygląda na to, że jest to rozwiązanie uniwersalne i nie jest specjalnie ukierunkowane na Ubuntu.

Co to są .mojo.runpliki? Czy powinienem wybrać jedną z tarball?

Wreszcie, odpowiadając na twoje pytanie, pliki mojo.run są instalatorami graficznymi. Czy powinieneś wybrać jedną z drugiej? Czy wolisz fajny instalator graficzny lub plik .sh, który uruchomisz w terminalu ?.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.