Czy wydajność systemu spadła z powodu szyfrowania całego dysku?


8

Mam netbooka, który korzysta z dysku SSD (Corsair Force 3 SSD (5.02)). Podczas instalacji Ubuntu wybrałem zaszyfrowany system plików z EXT4. Moje pytanie brzmi: czy system plików podlega karom wydajnościowym za pomocą szyfrowania?

Oryginalne tłumaczenie rosyjskie

Mam netbooka, który korzysta z dysku SSD. Podczas instalacji Устанавливая новую систему (Ubuntu na nim wybrałem zaszyfrowany system plików z EXT412. Moje pytanie brzmi: 10) Czy system plików cierpi z powodu jakichkolwiek ograniczeń wydajności przy użyciu szyfrowania? Вопрос: производительность файловой системы страдает от шифрования? мои диски


3
Zachowaj swoje posty w języku angielskim, ponieważ jest to jedyny język akceptowany w Ask Ubuntu. Dzięki! :-)
Andrea Corbellini,

Привет @SergeyKzlov я перевел свой вопрос и создал ответ для вас. Надеюсь, что это помогает другу.
Luis Alvarado,

Nie usuwaj części rosyjskiej, ponieważ jest oczywiste, że użytkownik próbuje uzyskać odpowiedź tutaj, starając się zrozumieć angielski. Możemy przynajmniej pozostawić oryginalną część w jego języku.
Luis Alvarado,

Odpowiedzi:


8

W przeszłości szyfrowanie systemu miało duży wpływ na wydajność, ponieważ wszystkie operacje we / wy i przetwarzanie, które należało wykonać między szyfrowaniem a odczytem / zapisem na dysku. Ale odkąd kilka wersji temu wydajność spadła poniżej 5%. Byłbym nawet tak odważny, że powiedziałbym, że jest mniej niż 1%, ponieważ przy niektórych testowanych testach wydajność wideo, kopiowanie / wklejanie, test dysku twardego i prędkość uruchamiania były prawie takie same.

A ponieważ używasz Ubuntu 12.10, jest jeszcze mniejsza kara za wydajność.

Oto łącze do wydajności w systemie Ubuntu 11.10 z szyfrowaniem i bez szyfrowania

A oto bardzo stary wzorzec tego, jak wyglądał 9.10

Jak widać, wydajność wzrosła od 11.10 i używasz 12.10, więc wydajność jest zasadniczo taka sama. Byłem naprawdę zaskoczony tym, jak działało, kiedy po raz pierwszy przetestowałem to 12.04.


Musiałem zatwierdzić usunięcie tłumaczenia, ale są użytkownicy, którzy nawet nie wiedzą o tłumaczeniu google lub jakiejkolwiek usłudze tłumaczenia. Dużo to widzę po hiszpańsku lub francusku. Ponieważ część rosyjska w rzeczywistości nie stworzyła problemu, wystarczy uprościć odpowiedź innym rosyjskim użytkownikom. W każdym razie to społeczność decyduje na końcu.
Luis Alvarado,


Testy 9.10 zostały wykonane na netbooku; a pokazane bolesne uderzenie wydajności prawdopodobnie powinno zostać nałożone na procesor atomowy, ponieważ poprzedni test przeprowadzony z 9.04 na Phenom 9500 miał znacznie niższy poziom obniżenia wydajności. Począwszy od procesorów z serii Core i # Intel dodał sprzętową obsługę AES bezpośrednio do procesora; AMD zrobiło to samo, zaczynając od BullDozer. Podejrzewam, że moc procesora ma więcej wspólnego z przyspieszaniem niż ulepszeniami samego systemu operacyjnego; i że obecne systemy oparte na atomach nadal będą mocno zapętlone. phoronix.com/…
Dan Is Fiddling Autor Firelight

@ Dan Niezwykle dobry znajomy.
Luis Alvarado,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.