Widok plików Thunar, format daty „dziś, wczoraj”


32

Szczegółowy widok Thunara pokazuje czas modyfikacji jako zlokalizowaną datę (dd.mm.RRRR dla mojej lokalizacji), co jest w porządku, ale chciałbym również zobaczyć czas.

I nie pokazuje ostatnio zmodyfikowanych plików w ten sam sposób, ale nowe lata ozdabiają je jako „wczoraj, dziś, poniedziałek” i tak dalej, co jest fajną etiudą programistyczną, ale nie jest dla mnie bardzo przydatne.

Au contraire - to dość denerwujące mieć tę mieszaninę w interfejsie. Następna wersja zajrzy do mojego kalendarza i oznaczy niektóre pliki „Wielkanoc 2007, urodziny mamy 2002” i „trzeci poniedziałek ubiegłego miesiąca”. Dziękuję Ci!

Ale jeśli wolą to - nic mi nie jest. Chcę tylko wiedzieć, czy mogę jakoś zmodyfikować to ustawienie. To jest Xubuntu 12.04 LTS, Thunar 1.2.3.

Odpowiedzi:


39

otwórz Thunar i wybierz preferencje z menu Edycja. następnie w Display wybierz format daty, jak chcesz. Przesyłam też obraz.wprowadź opis zdjęcia tutaj

mam nadzieję, że to pomaga.


3
Tak proste? Wstydzę się. :)
użytkownik nieznany

5
chociaż fajnie jest, że istnieje kilka opcji formatu, byłoby jeszcze lepiej, gdybyśmy mogli również określić format niestandardowy (np. używając tej samej składni formatu co datepolecenie).
Mark

1
@Zaznacz prośbę o funkcję na forum.xfce.org
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.