Jak mogę uzyskać Rhythmbox, aby zobaczyć, że różne albumy o tej samej nazwie są różne?


8

Mam w swojej bibliotece Rhythmbox zarówno Greatest Hits by the Offspring, jak i Greatest Hits by Queen. Kiedy sortuję według albumu, wygląda to tak:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak mogę powiedzieć, aby Rhythmbox sortował według albumów w taki sposób, że nie przeplata albumów różnych wykonawców o tej samej nazwie?


2
Nie znam żadnego sposobu, aby to zrobić, ponieważ jest to świetne pytanie i sam jestem dość ciekawy, czy można to rozwiązać. Sugeruję, aby wysłać to pytanie do programistów Rhythmbox, ponieważ ich witryna jest tutaj, ponieważ „ Będę w stanie powiedzieć ci, jak to zrobić, jeśli już działa, lub powiedzieć, że nie działa i możesz zasugerować go jako dodatek w przyszłej wersji i przyczynić się do uczynienia go lepszym odtwarzaczem muzyki;)
Oyibo

Odpowiedzi:


4

Po wyjęciu z pudełka, rhythmbox nie ma możliwości rozróżnienia różnych albumów „największych hitów”, ponieważ traktuje tytuły albumów jako unikalny identyfikator.

Za pomocą przeglądarki coverart- plugin rhythmbox traktujemy zarówno tytuł albumu, jak i wykonawcę albumu jako unikalny identyfikator.

Imgur

Jak pokazuje zdjęcie - dwóch artystów z tymi samymi tytułami „największych przebojów”, ale albumy pokazano osobno, ponieważ oba albumy pochodzą od różnych artystów.

Należy pamiętać - podczas zgrywania płyt CD często autor albumu nie jest zgrywany i pozostaje pusty.

Co gorsza, w przypadku albumów z wieloma wykonawcami (kompilacje) pola albumu i wykonawcy są również puste. Dzięki temu możesz pozostać z dwoma albumami o dokładnie tym samym tytule.

Sztuką jest wybranie wszystkich ścieżek do albumu, kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wybranie właściwości, a następnie wypełnienie pola albumu-wykonawcy, aby uczynić go wyjątkowym

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Instrukcje instalacji znajdują się poniżej w linkach.

Połączone pytanie:


2

Widziałem ten problem na różnych systemach i przy różnych odtwarzaczach, a jedynym rozwiązaniem, jakie wymyśliłem, jest nazwanie albumów z prefiksem artysty.

Na przykład:

„Red Hot Chilli Peppers Greatest Hits” zamiast po prostu „Greatest Hits”.

Wiem, że to dużo pracy, ale jeśli ktoś ma lepszy sposób, chciałbym to usłyszeć.


Otrzymałem 2 głosy negatywne za moją odpowiedź, która wydaje mi się kłopotliwa, biorąc pod uwagę, że w tej chwili moja jedyna możliwość osiągnięcia tego, o co pytano w pytaniu. Odpowiedź, że to niemożliwe, jest w porządku, ale zaoferowałem alternatywę, która działa.
CoalaWeb,

Zmiana nazw albumów na coś, co jest niepoprawne, nie jest rozwiązaniem dla wszystkich. Jest to obejście, które może się zepsuć, ponieważ powoduje, że tytuł albumu jest nieprawidłowy. Każdy, kto korzysta z narzędzi automatycznie naprawiających metadane, zostanie zastąpiony takimi zmianami. Twoja odpowiedź zachęca również do dalszej dyskusji. Jedyną prawidłową odpowiedzią jest to, że obecnie jest to błąd, który nie działa i należy go zgłosić jako taki i naprawić wcześniej.
dobey

Nie zgadzam się, że używam tego systemu od lat i jako takie jest realnym rozwiązaniem w obecnych okolicznościach. Składasz ogólne oświadczenia, takie jak „jedyna poprawna odpowiedź”, która polega na przesłaniu raportu o błędzie, którego wdrożenie zajmie miesiące lub nawet lata, dlatego oferuję alternatywę podczas tego procesu (nie zmuszam ktokolwiek z niego skorzysta). Mój pierwotny komentarz mówi, że uważam, że dwa negatywne głosy są nieuzasadnione, nie głosujcie na moją odpowiedź, ale to zupełnie inaczej niż dać jej odpowiedź negatywną.
CoalaWeb,

2

Nie możesz tego zrobić w Rhythmbox. Uważałbym jednak za błąd, że tak się dzieje. Powinieneś otworzyć błąd na ten temat powyżej, jeśli jeszcze nie został otwarty. To, co powinno zrobić, to sortowanie według albumu, następnie wykonawcy albumu, następnie wykonawcy, następnie numeru płyty, a następnie numeru utworu, podczas sortowania według albumu. Jednak obecnie tego nie robi.


2

Wybierz wszystkie utwory z albumu, kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz właściwości. Nie zmieniaj wykonawcy ani znacznika albumu. Ustaw „wykonawcę albumu”, jeśli chcesz, lub kliknij kartę „sortowanie”. W tym miejscu możesz ustawić znacznik wykonawcy i albumu, który nie będzie wyświetlany, ale zostanie użyty specjalnie do sortowania. Jeśli na przykład ustawisz „Kolejność sortowania albumów” na „największe przeboje 1” i ustawisz na „największe przeboje 2” dla drugiego albumu, oba nadal będą wyświetlane jako „Największe przeboje” w bibliotece, ale zostaną posortowane jako osobne albumy. Lepszym rozwiązaniem byłoby zmienić pole „porządek sortowania wykonawców” na nazwę odpowiedniego wykonawcy. To także dobre rozwiązanie dla albumów z wieloma wykonawcami.

Możesz również użyć tego, jeśli lubisz swoje albumy uporządkowane chronologicznie, ponieważ Rhythmbox nie ma funkcji „album według roku”, którą widziałem tylko w iTunes.

Sortowanie biblioteki przy użyciu nagłówka „Artysta” zamiast „Album” znacznie rozwiązałoby ten problem; Twoje albumy nadal będą sortowane alfabetycznie, a ich utwory w kolejności, a albumy tego samego artysty zostaną zgrupowane razem. W ten sposób Potomstwo i Królowa nawet by się nie zbliżyli, nie mówiąc już o tym, że wszyscy tak się pomylili.

Wiem, że to pytanie jest dość stare, ale wydaje się, że nikt nie opublikował tego rozwiązania. Mam nadzieję, że komuś pomogłem.


0

Jestem programistą i dodałem „sortuj według wykonawców” do „rhythmdb_query_model_album_sort_func” - patrz poniżej.

Jeśli jesteś użytkownikiem końcowym, który jest w stanie przygotować system do budowania pakietów, załataj źródło, skompiluj nowe pakiety, zainstaluj, a następnie śmiało! ;-) .

Ta łatka została wykonana z wersją rb v2.97, nowsze wersje mogą mieć różne numery linii (jeszcze tego nie sprawdziłem), ale w zasadzie kod powinien być taki sam.

Description: sort albums with same title first by artist, remove unnecesary space and tab
--- rhythmbox-2.97.orig/rhythmdb/rhythmdb-query-model.c
+++ rhythmbox-2.97/rhythmdb/rhythmdb-query-model.c
@@ -2192,7 +2192,7 @@ rhythmdb_query_model_drag_data_received
    return FALSE;
 }

-/* 
+/*
 * determines whether reordering is possible by checking up
 * the chain for a model with a sort function set.
 */
@@ -2921,7 +2921,7 @@
 * @data: nothing
 *
 * Sort function for sorting by album. Sorts by album, then
- * disc number, then track number, then title.
+ * artist, then disc number, then track number, then title.
 *
 * Returns: result of sort comparison between a and b.
 */
@@ -2959,6 +2959,31 @@ rhythmdb_query_model_album_sort_func (Rh
    if (ret != 0)
        return ret;

+    /* Then by artist */
+    a_val = rhythmdb_entry_get_string (a, RHYTHMDB_PROP_ARTIST_SORTNAME_SORT_KEY);
+    if (a_val[0] == '\0') {
+        a_val = rhythmdb_entry_get_string (a, RHYTHMDB_PROP_ARTIST_SORT_KEY);
+    }
+    b_val = rhythmdb_entry_get_string (b, RHYTHMDB_PROP_ARTIST_SORTNAME_SORT_KEY);
+    if (b_val[0] == '\0') {
+        b_val = rhythmdb_entry_get_string (b, RHYTHMDB_PROP_ARTIST_SORT_KEY);
+    }
+
+    if (a_val == NULL) {
+        if (b_val == NULL)
+            ret = 0;
+        else
+            ret = -1;
+    } else if (b_val == NULL)
+        ret = 1;
+    else
+        ret = strcmp (a_val, b_val);
+
+    if (ret != 0)
+        return ret;
+    /*else
+        return rhythmdb_query_model_album_sort_func (a, b, data); */
+
    /* Then by disc number (assume 1 if non-existent) */
    a_num = rhythmdb_entry_get_ulong (a, RHYTHMDB_PROP_DISC_NUMBER);
    b_num = rhythmdb_entry_get_ulong (b, RHYTHMDB_PROP_DISC_NUMBER);
@@ -3168,7 +3193,7 @@
                  gpointer data)
 {
    gulong a_val, b_val;
-    
+
    if (rhythmdb_entry_is_lossless (a)) {
        if (rhythmdb_entry_is_lossless (b))
            return rhythmdb_query_model_location_sort_func (a, b, data);

Dalsze instrukcje dotyczące budowania pakietów tutaj i tutaj


1
Witamy w Ask Ubuntu! ;-) Czy mógłbyś wyjaśnić, w jaki sposób użytkownik końcowy może aktywować tę funkcję dla swojej dystrybucji? (pomyśl użytkownik końcowy)
Fabby

Następnym razem nie proponuj tych zmian jako anonimowego użytkownika, ale zaloguj się, a następnie edytuj, aby nie musiał przejść przez proces sprawdzania. Teraz miałeś szczęście dostać tego samego recenzenta dwa razy z rzędu, ale jest nas kilkuset i następnym razem nie będziesz miał takiego szczęścia! : P
Fabby,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.