Jak przetestować obraz ubuntu za pomocą testera śledzenia?


8

Pobrałem obraz ubuntu i chciałbym przeprowadzić kilka testów z tym obrazem. Jak mogę przetestować obraz na moim komputerze? Jakie testy są dostępne do uruchomienia i jak mogę zgłosić swoje wyniki i błędy?

Odpowiedzi:


9

Zakładając, że pobrałeś obraz, który nie został wydany (to znaczy obraz przeznaczony do testowania), ISO Tracker zawiera listę testów przeznaczonych do wykonania dla obrazu. Na przykład, codzienny obraz Ubuntu amd64 ma, począwszy od tego pisania, 21 przypadków testowych reprezentujących różne scenariusze instalacji i używania obrazu Ubuntu na twoim komputerze.

Wszystkie te testy można zobaczyć, wykonać i zgłosić za pomocą interfejsu ISO Tracker . Samouczek dotyczący korzystania z modułu śledzącego można znaleźć tutaj . Będziesz potrzebował konta startera do logowania i raportowania wyników. Każdy obraz zawiera linki do pobrania obrazu, instrukcje zgłaszania błędów i formularz do przesyłania wyników. Zasadniczo do testowania można wykorzystać maszynę lub maszynę wirtualną. Zachęcamy do testowania sprzętu, ale nie zastępuj bieżącej instalacji i danych, chyba że rozumiesz, co robisz! Maszyny wirtualne, takie jak Virtualbox, Vmware player lub KVM są wspólne do testowania zwirtualizowanego.

Jeśli używasz obrazu wersji Ubuntu i napotykasz błąd, zachęcamy do zgłoszenia problemu jako błędu .


0

Jeśli uruchomisz się ponownie na dysku i naciśniesz dowolny klawisz przed uruchomieniem, aby wyświetlić menu dysku, powinieneś być w stanie uruchomić autotest.


0

Oprócz odpowiedzi Neojames , możesz użyć virtualbox, aby go zainstalować i uruchomić na nim testy bez konieczności ponownego uruchamiania

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.