Jak mogę odtwarzać pliki AMR w Firefoksie na Ubuntu?


8

Używam Evernote do przechowywania notatek głosowych i tekstowych.

Niestety właśnie odkryłem, że nie mogę w pełni wykorzystać możliwości przechowywania danych w chmurze w Evernote, ponieważ pliki AMR nie będą odtwarzane w przeglądarce Firefox (ani w Chrome). Problem ten jest omawiany na forach Evernote , choć informacje są nieco nieaktualne.

Na początku pojawiał się błąd „brakującej wtyczki”. Jednak od tego czasu zainstalowałem repozytorium Medibuntu , odtwarzacz VLC i libopencore-amrnb0wersję 0.1.3-2. Teraz, gdy otwieram notatkę dźwiękową Evernote w przeglądarce Firefox, widzę ten interfejs:

evernote_totem

Chociaż obraz wtyczki wydaje się obiecujący, niestety, kiedy kliknę przycisk odtwarzania (lub klikniesz prawym przyciskiem myszy i wybierz „Odtwórz”), nic się nie dzieje.

Odkryłem również, że jeśli pobiorę plik AMR na komputer i otworzę go za pomocą VLC, gra. Gra także w Totem i Mplayer. Problem wydaje się więc dotyczyć odtwarzania plików AMR w przeglądarce .

Dlaczego odtwarzanie pliku AMR przy użyciu wtyczki VLC w przeglądarce różni się od korzystania z samodzielnego odtwarzacza? Co ważniejsze, jak mogę zmusić Ubuntu do odtwarzania pliku AMR bezpośrednio w Firefoksie w Ubuntu?


Totem rzeczywiście może odtwarzać pliki AMR. Odtwarzanie plików audio z funkcji Evernote działa dobrze zarówno w Chrome, jak i w NixNote (klon Evernote). Użyłem mozpluggera, aby zmienić sposób, w jaki Firefox obsługuje typ MIME, i mogę zmusić totem do próby otwarcia pliku. Jednak dostaję błąd uprawnień i plik amr nie działa.
Kevin Bowen,

Odpowiedzi:


3

VLC może odtwarzać pliki AMR. Wcześniej używałem VLC do odtwarzania plików AMR. VLC ma również wtyczkę firefox, której można również używać do odtwarzania plików AMR w firefox.


Dziękuję za odpowiedź, ale myślę, że przegapiłeś moją aktualizację mojego pytania. Widzę wtyczkę Totem w przeglądarce Firefox, ale nie można odtwarzać plików AMR.
PYTAJĄCY

@DaveMG właśnie pokazywałem ci alternatywę dla totemu.
Mevin Babu,

Przepraszam, pomyliłem się. Myślę, że to VLC pokazuje się w moim Firefoksie i nazwałem go Totem. Więc ... żeby być jasnym ... to VLC w Firefoksie nie odtwarza plików AMR.
PYTAJĄCY

Jaką masz wersję VLC?
Mevin Babu,

1
Zgodnie z moim zaktualizowanym pytaniem okazuje się, że VLC i inne odtwarzacze mogą odtwarzać pliki AMR po pobraniu na komputer. Zawodzą tylko wtedy, gdy są odtwarzane przez wtyczkę w przeglądarce. Powstało więc pytanie, dlaczego VLC zawodzi, gdy jest to wtyczka?
PYTAJĄCY

2

To nie jest bezpośrednia poprawka, ale działa dla moich celów.

Rozszerzenie Adblock Plus ma ciekawą funkcję, która pozwala „blokować” dowolne osadzone media. Ale aby to zrobić, poda ci pełny adres URL tego pliku multimedialnego.

Co robię, to instaluję ABP w Firefox.

  1. W EverNote najedź myszką na okno „brakującej wtyczki”, a pojawi się przycisk „Blokuj”.
  2. Kliknij przycisk, aby wyświetlić pełny adres URL pliku AMR.
  3. Następnie po prostu skopiuj / wklej ten adres URL w przeglądarce Firefox, a przeglądarka pozwoli ci pracować z nim jako zwykłym plikiem do pobrania. Aby zaoszczędzić jeszcze kilka sekund, po prostu ustaw w przeglądarce Firefox automatyczne otwieranie plików AMR za pomocą VLC lub Totem.

Zajmuje to trochę majstrowania, ale po zainstalowaniu procesu, aby otworzyć notatkę dźwiękową, wystarczy skopiować sekundy i wkleić adres URL.

Zrzut ekranu tutaj: http://p.lui.li/img-21223_screenshot_p-r-full.png

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.