Przywróć konfigurację audio do wartości domyślnych


15

Zepsułem dźwięk w mojej instalacji 10.10. Podczas podłączania słuchawek miałem problem z brakiem dźwięku i po wielu różnych rozwiązaniach tego problemu (de) zainstalowałem kilka pakietów. Teraz w ogóle nie mam dźwięku.

I nie chcą rozwiązanie, w jaki sposób rozwiązać mój problem słuchawkowe. Chcę tylko zresetować wszystkie ustawienia i pakiety związane z dźwiękiem do stanu po instalacji (w którym działały przynajmniej głośniki).

Znalazłem kilka miejsc, w których mówi się, że nie ma możliwości globalnego resetu do instalacji po instalacji. Albo że przydałby się apt-get clean, ale nawet gdyby to usunęło wszystkie niestandardowe pakiety audio, nie wiem, które pakiety musiałbym zainstalować, aby uzyskać standardowe pakiety audio.

Odpowiedzi:


7

Może się zdarzyć, że w twoim przypadku brakuje tylko niewielkiego elementu systemu dźwiękowego (głównie ALSA i pulseaudio), który można łatwo zainstalować ponownie lub zmienić. Aby to powiedzieć, powinieneś dokładnie wiedzieć, co zrobiłeś, co usunąłeś i co mogłeś zainstalować jako zamiennik. Z tego, co piszesz w swoim pytaniu, niestety tak nie jest.

Co zrobić, jeśli usunęliśmy całość lub część systemu dźwiękowego?

Przywrócenie systemu dźwiękowego byłoby teoretycznie możliwe poprzez ponowną instalację wszystkich pakietów związanych z dźwiękiem, w tym ich domyślnych ustawień dla całego systemu, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​nowa instalacja Ubuntu jest znacznie szybsza, bezpieczniejsza i łatwiejsza. Zadbaj o to, aby ustawienia i dane w katalogu / home pozostały niezmienione. Być może będziesz musiał ponownie zainstalować niektóre dodatkowe pakiety, ale zobaczysz, że nawet te będą przechowywać twoje indywidualne ustawienia z nietkniętego / home.

Czy to tylko nieprawidłowe ustawienie użytkownika?

Jeśli zmieniłeś tylko ustawienia i pliki konfiguracyjne, ale nie usunąłeś pakietów, może istnieć dobra szansa na odzyskanie systemu. Możesz łatwo dowiedzieć się, czy problemy z dźwiękiem wynikają z niewłaściwych ustawień użytkownika lub ustawień systemowych, patrząc na dźwięk na koncie gościa lub tworząc nowe konto użytkownika. W przypadku, gdy ten nowy użytkownik ma dźwięk, wszystkie domyślne ustawienia znajdziesz w nowym użytkowniku / domu. W niektórych przypadkach nieprawidłowe ustawienia pulseaudio w domu użytkownika można usunąć, zmieniając nazwę / usuwając ~/.config/pulse( ~/.pulsew starszych wersjach).

mv ~/.config/pulse ~/.config/pulse.old

Oczywiście nie pomoże to po zerwaniu ustawień ogólnosystemowych.


Myślę, że twoja edycja jest związana z moim komentarzem do odpowiedzi JerryP. Kiedy pisałem „gra z ustawieniami audio”, miałem na myśli zarówno ustawienie, jak i pakiety; Instalowanie / usuwanie / próbowanie wielu kombinacji pakietów i / lub ustawień. Spróbuję jednak, jeśli nowy użytkownik ma dźwięk.
Pit

Próbowałem z nowym użytkownikiem, ale to nie działało. Mimo że nie lubię tego akceptować, wydaje się, że nie ma innej możliwości niż nowa instalacja.
Pit

Mam ten sam problem, ale poważnie? To tragiczny stan rzeczy :(
digitalWestie

3
Udało mi się odzyskać moje ustawienia, usuwając folder ustawień .pulse - z całą pewnością będę pamiętać, co zrobiłem w przyszłości
digitalWestie

1
@digitalWestie - Dzięki za komentarz, to jedyny, który działał dla mnie z Ubuntu 12.04. Spieprzyłem swoje audio z korektorem Pulse .... to nie jest dobry pomysł BTW.
HDave

0

Synaptic ma funkcję historii, ale prawdopodobnie „cofnięcie” zmian zajmie wiele godzin. I nie ma gwarancji, że będzie działać później


To może faktycznie działać. Tak naprawdę nie zrobiłem nic oprócz zabawy z tymi ustawieniami audio. Zajmę się tym.
Pit

Nie; Użyłem Synaptic, Software Center i Terminal (apt-get) do instalacji / usuwania pakietów. Musiałbym połączyć historie wszystkich 3, co po prostu nie jest wykonalne. Co więcej, nie wszystkie pakiety zainstalowane / usunięte przez zależności są wymienione.
Pit

-4

Używam Ubuntu przez około 3-4 lata.

Moim zdaniem, po prostu spróbuj zalogować się jako root i otwórz plik audio / wideo. Sprawdź teraz zestaw słuchawkowy. Jeśli to działa, zaloguj się ponownie na normalne konto. To może być dobre. To działało dla mnie dwa razy. Czasami mój port zestawu słuchawkowego ma te trudności. Spróbuj tego.


1
Kultywacja ładunków nie jest dobrym sposobem na rozwiązanie problemów. Staramy się właściwie zrozumieć, co się dzieje.
ulidtko
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.