Jak sprawić, aby Ubuntu pojawiał się jako klawiatura Bluetooth?


29

Mam iPada 2 i chciałbym, aby mój system Ubuntu pojawiał się w nim jako klawiatura Bluetooth, dzięki czemu to, co wpisuję na komputerze, pojawia się na iPadzie.

Czy jest na to jakiś sposób?


1
Aby to zrobić, musisz zrobić jailbreak na iPadzie ... Czy sprawdziłeś klawiatury btstack i btstack? keyboard.ringwald.ch/Welcome.html Myślę, że to pytanie ma więcej wspólnego z iPadem niż Ubuntu, chyba że już złamałeś jailpad iPada.
Bharadwaj Srigiriraju,

Możesz wypróbować Arduino z tarczą Bluetooth, ale tak naprawdę nie jest to pytanie Ubuntu.
David

@EliahKagan: Tak, powiedziałem „chyba że już złamałeś jailpad na iPadzie”. ;) Nigdy go nie używałem, ale chyba kiedyś trzeba będzie użyć oprogramowania takiego jak Synergy, aby komputer wyglądał jak klawiatura w sieci. Nie sądzisz?
Bharadwaj Srigiriraju,

1
@ForbiddenOverseer Wygląda na to, że myliliśmy się, sądząc, że konieczne będzie jailbreakowanie iPada. (1) Znam kogoś z iPadem nieobsługującym jailbreaka, który akceptuje klawiatury Bluetooth. (2) Tylko iPhone musi zostać złamany w jailbreaku, aby zaakceptować wejście Bluetooth. Jak napisano w witrynie, do której linkujesz: „Klawiatura BTstack działa na iPhone'ach z jailbreakiem, na wszystkich urządzeniach iPod touch z obsługą Bluetooth i iPadzie”. Ponieważ to działa, ta metoda Ubuntu również powinna.
Eliah Kagan

1
Nie sądzę, aby złamanie jailpada mojego iPada naprawdę przydałoby się do tego. Po prostu Ubuntu musi pojawiać się poprawnie.
Farid

Odpowiedzi:


36

Państwo może spowodować, że komputer działa jak klawiatura Bluetooth dla innych urządzeń, pod warunkiem, że:

 • Ma Bluetooth i działa Bluez . (Dotyczy to systemów Ubuntu z Bluetooth.)
 • Działa pod kontrolą systemu operacyjnego Linux. (W tym Ubuntu!)
 • Masz zdolności administracyjnych w swoim systemem Linux OS (na przykład, można sudoby root).

Istnieje program FOSS , który to robi, o nazwie hidclient :

Program hidclient sprawia, że ​​komputer wyposażony w technologię Bluetooth® pojawia się na innych urządzeniach jako klawiatura i mysz Bluetooth®. Zdarzenia wejściowe (takie jak naciśnięcia klawiszy i ruchy myszy) lokalnie podłączonych urządzeń wejściowych będą przekazywane do innej maszyny za pośrednictwem łącza Bluetooth®.

W przypadku odpowiednika (którym może być komputer z systemem Linux, komputer z systemem Windows, komputer PDA ...) nie ma technicznej różnicy w stosunku do „rzeczywistych” urządzeń wejściowych Bluetooth®.

Źródło: oficjalna strona hidclient (strona główna) .

To totalnie kołysze : nie musisz robić nic specjalnego na iPadzie (lub innym urządzeniu mobilnym, które współpracuje z klawiaturami Bluetooth), aby to zadziałało. Nie musisz go jailbreakować. Nie musisz instalować żadnych specjalnych aplikacji. Po prostu zainstaluj i uruchom hidclient , a następnie powiedz swojemu urządzeniu mobilnemu (iPadowi), że chcesz używać klawiatury Bluetooth!

Wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać oprogramowanie i nauczyć się go używać, znajduje się tutaj.
Po przeczytaniu całej strony (aby zrozumieć, jak to działa), należy skorzystać z instrukcji na końcu (dla Ubuntu).

Oto wersja kompaktowa (zasadniczo ta sama procedura - działało to dla mnie lepiej):

 1. Zainstaluj libbluetooth-devZainstaluj libbluetooth-dev .
 2. Pobierz kod źródłowy hidclient dla Ubuntu . (Sprawdź oficjalną stronę, aby upewnić się, że nie jest nieaktualna). Umieść ją w folderze i rozpakuj jej zawartość.
 3. Wpisz makei naciśnij, Enteraby skompilować źródło.
 4. Utwórz kopię zapasową i edytuj konfigurację Bluetooth:
  sudo cp /etc/bluetooth/main.conf /etc/bluetooth/main.conf.old
  sudo -H gedit /etc/bluetooth/main.conf
  • Pod #DisablePlugins = network,inputdodaj linię DisablePlugins = input(nie #).
  • Dodaj a #na początku Class = 0x000100; pod nim napisz Class=0x000540(nie #).
  • Zapisz plik i zamknij edytor tekstu.
 5. Jeśli chcesz być w stanie działać hidclientjak normalne polecenie:
  • Uruchom sudo cp hidclient /usr/local/bin.
  • Sprawdź, czy /usr/local/binjest na twojej drodze z echo $PATH.
  • Jeśli nie, dodaj ją dowolną z tych metod .
  Jeśli pominiesz ten krok, możesz uruchomić hidclient, upewniając się, że znajdujesz się w katalogu, w którym go skompilowałeś, i działając ./hidclientzamiast hidclient.

Bieganie hidclient

Uruchom hidclient --help(lub zobacz dół strony internetowej ), aby zobaczyć, jak z niego korzystać.

Z wyjątkiem sytuacji, gdy jest uruchamiany z --helpflagą, hidclientmusi być uruchamiany jako root. Więc użyj sudo hidclient(wraz z podanymi opcjami, jak wyjaśniono w pomocy).

Zasadniczo są dwa kroki:

 1. Uruchom, sudo hidclient -laby uzyskać numerowaną listę urządzeń.
 2. Uruchom , zastępując numerem urządzenia, które chcesz „przesłać” przez Bluetooth. W twoim przypadku będzie to klawiatura.sudo hidclient -eN -xN

Wszystko gotowe. Powiedz swojemu urządzeniu mobilnemu (iPad), aby korzystało z klawiatury Bluetooth.

Zakończenie hidclient

Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to przestać używać klawiatury do wprowadzania danych Bluetooth. Zobacz, kiedy hidclientjest uruchomione, wybrane urządzenie nie daje już danych wejściowych do systemu Ubuntu . Gdyby to była tylko klawiatura (powiedzmy mysz), możesz wyjść hidclient, naciskając Ctrl+ Cw terminalu.

Ale nie możesz tego zrobić, ponieważ wprowadzanie z klawiatury nie trafi do terminalu ani żadnego innego programu Ubuntu. Klawiatura działa jak urządzenie Bluetooth!

Tak więc, „przekazując” klawiaturę, wyjdź hidclient, zamykając okno terminala (lub kartę), w którym jest uruchomiona, za pomocą myszy (lub gładzika).

 • Oczywiście, jeśli twój komputer Ubuntu ma wiele klawiatur, możesz „przesłać” dalej jako urządzenie Bluetooth i nadal używać drugiej na swoim komputerze.

Referencje / Podziękowania


3
Czy zdarzyło Ci się, że działało to na nowszej wersji Ubuntu?
mniess

Tak, czy jest jakieś wsparcie dla 14.04+?
forresthopkinsa

co z 16.04?
Mina Michael,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.