Jak zatrzymać tworzenie Ubuntu w folderze .Trash na każdym urządzeniu


8

Cóż, tytuł mówi wszystko. Ponieważ ta funkcja nie jest dla mnie używana, chcę ją wyłączyć za każdym razem, gdy usuwam pozostaje, pozostaje w folderze .Trash urządzenia np. Pendrive iz czasem zaczyna zajmować miejsce w GB. Jak mogę to wyłączyć?


Za każdym razem, gdy „usuwasz” coś, co jest wysyłane do folderu Kosz, opróżnij kosz za każdym razem przed usunięciem urządzenia.
Uri Herrera

1
Interesuje mnie rozwiązanie, które w ogóle wyłącza kosze na śmieci dla nośników wymiennych ...
Hartmut P.

Innym scenariuszem jest udostępnianie folderów na maszynie wirtualnej. Ubuntu 13.04 na maszynie wirtualnej widzi mój folder hosta Windows jako urządzenie i tworzy w nim „.Trash-1000” (folder współdzielony jest zapisywalny dla mojego przepływu pracy, więc udostępnienie go tylko do odczytu nie jest rozwiązaniem). Kiedyś byłem w stanie udostępnić folder bez wyświetlania go na urządzeniach, ale nie pamiętam, jak to działało.
Bleep Bloop

Odpowiedzi:


8

Jeśli coś trwale usuniesz, nie utworzy on .Trashfolderu i nie umieści go tam. Aby to zrobić w Nautilus (domyślna przeglądarka plików w Ubuntu), po prostu przytrzymaj klawisz Shift, naciskając klawisz Delete. Spowoduje to ominięcie Kosza, który jest podobny do Kosza w systemie Windows i umożliwia cofnięcie usunięcia.

Możesz także dodać polecenie Usuń prawym przyciskiem myszy, które omija kosz w Nautilusie. Aby to zrobić, otwórz Nautilus i wybierz Edycja -> Preferencje. Następnie kliknij kartę Zachowanie i wybierz „Dołącz polecenie Usuń, które omija Kosz”.

Ponadto, jak wspomniał Uri Herrera, możesz opróżnić kosz, aby go usunąć.


Wykonanie operacji „Opróżnij kosz” usunęło pliki z folderu kosza, ale folder Kosz nadal tam jest. To jest raczej głupie. Linux powinien przechowywać własny folder kosza na własnej partycji zamiast przechowywać go na partycji Windows lub na partycji urządzenia zewnętrznego.
Nav

Przechowuje go na dowolnej partycji, z której został usunięty. Dlaczego miałbyś przenosić usunięte elementy z jednego dysku na drugi, aby umieścić je w koszu? To nie ma sensu.
reverendj1

Hmm ... to prawda. Uświadomiłem sobie, że tak naprawdę nie podoba mi się to, że folder Kosz pozostaje nawet po usunięciu kosza. Niech folder Kosz będzie na dowolnym dysku; ale gdy kosz zostanie wyczyszczony, folder powinien zniknąć.
Nav

2

Ja też jestem jednym z tych, którzy cierpią z powodu tego problemu od wielu lat ... niezadowoleni z istniejących propozycji, ostatnio poświęciłem trochę czasu na samodzielne zbadanie rozwiązania. Jeśli możesz żyć z faktem, że poniżej opisano globalne wyłączanie kosza Gnome (tj. Nie tylko dla urządzeń wymiennych), to link do samouczka może być właśnie dla Ciebie.

Zaczynając od założenia, że ​​chcę, aby Kosz zniknął w całym systemie, odkryłem, że - na razie - jedynym prawdziwym rozwiązaniem jest stworzenie niestandardowej wersji libgioGIO ), która jest modyfikowana wywoływać g_file_delete () za każdym razem, gdy aplikacja wywołuje g_file_trash () .

Dla wszystkich zaawansowanych technologicznie użytkowników zainteresowanych tym rozwiązaniem: Niedawno opublikowałem przewodnik krok po kroku na GitHub :

Globalnie wyłącz Kosz GNOME w dystrybucjach opartych na Debianie

Mam nadzieję, że jest to (niektóre) pomocne dla tych, którzy nienawidzą śmieci z taką samą pasją jak ja ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.