Jak pobrać Wine (błąd uszkodzonego pakietu wine1.5-i386)?


8

Próbowałem:

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-wine/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install wine1.5

i to się nie udało.

Błąd wydaje się być:

The following packages have unmet dependencies: wine1.5 : Depends: wine1.5-i386 (= 1.5.19-0ubuntu1) but it is not installable 
E: Unable to correct problems, you have held broken packages.

Potrzebuję, wine1.5-i386ale nie jest na Ubuntu, więc nie mogę zainstalować wina, ponieważ wine1.5-i386jest częścią tego. Kiedy próbuję zdobyć wino w sklepie Ubuntu, pojawia się ten sam błąd z mniejszą ilością szczegółów.


Tylko teoria: w „Źródłach oprogramowania” upewnij się, że masz włączone „multiwersum”, „wszechświat”, „ograniczony” i „główny” (po prostu upewnij się, że wszystkie różne źródła są zaznaczone), a następnie odśwież informacje o pakiecie .
Richard

Odpowiedzi:


7

Kiedy mam ten problem (który pojawia się w wersji 32-bitowej lub 64-bitowej), pierwszą rzeczą, którą muszę zrobić, to:

 1. Uzyskaj łatwiejsze narzędzia

  Aby wykonać niektóre z zadań, które wymienię poniżej, najpierw pobierz aptitudei synaptic. Wynika to z faktu, że oba z nich lepiej radzą sobie z uszkodzonymi pakietami, zwłaszcza synaptycznymi. więc zrób sudo apt-get install aptitude synaptic. Możesz pominąć ten krok, ale naprawdę polecam ten, aby uniknąć bardzo rzadkich problemów z pakietami, takich jak Twój.

 2. Wyeliminuj wino -

  (Jeśli ten krok nie pozwala wyeliminować wina, przejdź do kroku 3, a następnie z powrotem do 2)

  Jeśli otworzysz synaptic, poszukaj WSZYSTKICH opakowań wina i oczyść je. Nie usuwaj ich tylko. Jeśli je usuniesz, pobrany pakiet pozostanie. Wyczyść je, co pokazuje jako Znak do całkowitego usunięcia, jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy pakiet wewnątrz Synaptic.

  Jeśli używasz aptitude, zrób to sudo aptitude search wine. Dla każdego pakietu, który ma i w kolumnie początkowej (co oznacza zainstalowany), wykonaj sudo aptitude purge PACKAGE_NAME.
  Na przykład sudo aptitude purge wine1.5. Następnie wykonaj:

  sudo apt-get autoremove
  sudo apt-get autoclean

 3. Aktualizacja i aktualizacja -

  Po upewnieniu się, że zostały całkowicie usunięte, wykonaj aktualizację, a następnie aktualizację:

  sudo apt-get update
  sudo apt-get upgrade

 4. Jeśli kroki 2 i 3 nie dają żadnego błędu i ukończyłeś je doskonale, zakładając, że już dodałeś PPA dla Wine, jak wspomniano w pytaniu, zainstaluj Wine w jeden z następujących sposobów:

  Z Aptitude :sudo aptitude install wine1.5

  Z Synaptic : Otwórz Synaptic i poszukaj pakietu wine1.5. Zainstaluje również swoje zależności i rozwiąże wszelkie problemy. Tam zobaczysz także pakiet i386. Jeśli nie zostanie to wybrane automatycznie, wybierz pakiet ręcznie. Pamiętaj, aby również wybrać winetricks, które są potrzebne do zainstalowania dodatkowych pakietów dla wina (.NET, DirectX ...)

  Z Apt :sudo apt-get install wine1.5

  Z Software Center : po prostu wyszukaj Wine. Sprawdź, czy jest to wersja 1.5.

  Z 4 polecam najpierw Synaptic, a następnie aptitude i apt. Ostatni to Centrum oprogramowania. Nie dlatego, że ogólnie występuje problem z pakietem, ale dlatego, że na przykład w tym przypadku Centrum oprogramowania nie daje dużo błędu, jeśli coś się dzieje, nie pokazuje, jakie zależności pakietu są instalowane, a do końca nie wiadomo, czy wszystko pracował czy nie.

 5. Sprawdź, czy wszystko jest w porządku, uruchamiając winetricksz Dasha lub terminalu. Tak czy inaczej, powinno pojawić się okno konfiguracji wina. Oznacza to, że wszystko jest w porządku.


1
Wykonano, ale wyniki nie powiodły się: Następujące działania rozwiążą te zależności: Zachowaj następujące pakiety w ich bieżącej wersji: 1) wine1.5 [niezainstalowany] 2) wine1.5-amd64 [niezainstalowany] Pozostaw następujące zależności nierozwiązane: 3) wine-mono0.0.8 poleca wine1.5 4) wine-gecko1.8 poleca wine1.5-amd64 Zaakceptować to rozwiązanie? [T / n / q /?]
1147477

Widzę twój problem. Czy mogę zapytać, czy masz zainstalowane wino PRZED dodaniem PPA ?. Dało mi to ten sam problem. Jeśli tak, dodam do odpowiedzi 1 lub 2 kroki.
Luis Alvarado

Próbowałem zainstalować wino przed PPA, ale to nie zadziałało, potem zdecydowałem w „Centrum oprogramowania Ubuntu”, aby nacisnąć przycisk wyboru na wszystkich dodatkach wymienionych dla Wine, co pozwoliło mi zainstalować kilka dodatków do wina, ale nie wino samo z sobą było przed PPA teraz wszystko usunięte sens I postępowałem zgodnie z instrukcjami.
user114477

Aptitude jest przestarzałe - zamiast tego użyj APT lub frontendu.
Richard

1
@ searchfgold6789 - Nie. Aptitude jest wciąż dla mnie i wielu innych lepsza wersja apt. Za pomocą jednego polecenia możesz zrobić wszystko. Ułatwia to. Przykładem jest pokaz / wyszukiwanie lub ponowna instalacja pakietu. Jestem pewien, że inni użytkownicy Ubuntu nadal używają aptitude, a nawet synaptic.
Luis Alvarado,

4

Możesz zainstalować playonlinux, a on automatycznie wybierze najlepszą wersję wina.

sudo apt-get install playonlinux winetricks

Próbowałem, ale wyczuwam ten sam problem, to zależy od wina, nie mogę zainstalować, ponieważ nie mam wine1.5-i386, ponieważ instalacja nie działała.
user114477,

1

Jest całkiem możliwe, że orig. Problem tutaj był kwestią daty i godziny, być może ppa nie zbudował wszystkich pakietów lub jakiś inny problem z pakowaniem tymczasowym.

Więc nie może niczego „naprawić”

Instalacja pakietów Wine PPA jest dość prosta, można użyć tego samego polecenia, niezależnie od tego, czy wino z repozytoriów Ubuntu jest zainstalowane, czy wino nie jest zainstalowane lub nigdy nie zostało zainstalowane. Istnieje jeden potencjalny problem, jeśli wino było lub jest obecnie zainstalowane i chce się zainstalować wersję wina ppa tylko z konsoli z apt-get. (tzn. nie używaj aktualizacji apt-get

Aby zainstalować tylko wino ppa i wszelkie deps z konsoli

1. miejsce usuń metapakiet, jeśli jest zainstalowany

sudo apt-get purge wine

Następnie te same polecenia, niezależnie od tego, czy wino jest zainstalowane czy nie

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-wine/ppa

Skończyć z

sudo apt-get update && \
sudo apt-get install wine

Jeśli ktoś ma jakieś wcześniejsze uwagi, to 1.. zasymuluj (-s) instalację, przechodząc

sudo apt-get update && \
sudo apt-get -s install wine

Jeśli wszystko jest w porządku, po prostu uruchom ponownie bez -s, sudo apt-get install wine


0

Twój problem jest związany z architekturą 32-64 bitową, dlatego musisz skonfigurować nową architekturę obcą (tylko kwantowe / 12.10):

sudo dpkg --add-architecture i386

Sprawdź, czy nowy łuk jest już dostępny, zaktualizuj i zainstaluj pakiet za pomocą apt:

sudo dpkg --print-foreign-architectures #now this should return 'i386'
sudo apt-get update; sudo apt-get install wine1.5 #and away you go!

Źródło: Dlaczego Wine nie można zainstalować w moim systemie?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.