Jak zrestartować usługę juju?


8

Ręcznie zmieniłem opcję konfiguracji w usłudze juju (alice-irc), teraz chcę ją zrestartować, jak to zrobić? Ponownie uruchomiłem instancję, sądząc, że to się uda, ale bez powodzenia. Następnie spróbowałem uruchomić skrypt startowy, który jest w /var/lib/juju/units/alice-irc-0/charm/hooksśrodku i nie powiodło się z wieloma błędami. Jakie jest tutaj właściwe rozwiązanie?

EDYCJA: Skrypt startowy faktycznie uruchomił usługę, ale zrzucił błędy z powodu wywołań juju-log. Nadal chciałbym wiedzieć, jakie jest „właściwe” rozwiązanie.


Usługa działa we własnej instancji jako Usługa. Nie możesz ssh do instancji i ręcznie zrestartować usługi? Ponowne uruchomienie również powinno to zrobić. Może Twoje zmiany w konfiguracji stanowią problem? Proszę opublikować komunikaty o błędach.
przepowiednia 201

1
sudo service <servicename> restartrestartuje wspomnianą usługę ...
bohdan_trotsenko

Dotyczy to tylko usług z wyższymi zadaniami, nie jest to uniwersalne.
mfisch

Odpowiedzi:


1

Cóż, jeśli była to opcja konfiguracji Juju dla uroku, myślę, że urok powinien automatycznie go zrestartować. Jeśli nie, prawdopodobnie powinien zostać dodany do konfiguracji (ale README mówi: „Ten urok nie oferuje żadnej konfiguracji, ponieważ Alice nie ma żadnych narzędzi konfiguracyjnych z linii poleceń, wszystko odbywa się za pośrednictwem przeglądarki.”)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.