Problem z logowaniem przeglądarki Wi-Fi


8

W mojej szkole korzystamy z sieci Wi-Fi, w której musisz zalogować się na swoje konto studenckie w przeglądarce internetowej. Kiedy uruchamiam laptopa z Windows 7, automatycznie przekierowuje mnie na stronę logowania.

Ale jeśli używam Ubuntu 12.10, mogę połączyć się z siecią Wi-Fi, ale nie wyświetla strony logowania. Próbowałem z Chrome i Firefox, ale obie przeglądarki nie wyświetlają żadnej strony.

Czy istnieje rozwiązanie tego problemu?


Działa to na moim laptopie Ubuntu 12.10 bez specjalnej konfiguracji. Czy próbowałeś odświeżyć stronę przeglądarki? Czy możesz dodać informacje o ustawieniach połączenia sieciowego, edytując powyższe pytanie?
user68186,

Mam ten sam problem. Aby potwierdzić, że mamy dokładnie ten sam problem: czy próbowałeś skopiować adres IP strony logowania, którą otrzymujesz w systemie Windows 7, i używałeś go w Firefox Ubuntu? Zrobiłem to i zadziałało, więc jedynym problemem było automatyczne przekierowanie, które nie działało. Czy to samo dotyczy ciebie?
Ciro Santilli 12 病毒 审查 六四 事件 法轮功 法轮功

Czy próbowałeś użyć innej przeglądarki, takiej jak chrom? Zrobiłem to teraz i zadziałało.
Ciro Santilli 28 病毒 审查 六四 事件 法轮功

Odpowiedzi:


6

Miałem ten sam problem z Ubuntu 16.04. Wskazówka do rozwiązania tego była, gdy pobiegłem

sudo dhclient

i otrzymałem następujący komunikat: /etc/resolvconf/update.d/libc: Ostrzeżenie: /etc/resolv.conf nie jest dowiązaniem symbolicznym do /run/resolvconf/resolv.conf

Kroki, które wykonałem po tym, były stąd: Resolvconf -u podaje błąd „resolvconf: Błąd: /etc/resolv.conf musi być dowiązaniem symbolicznym”

Oznacza to, że uruchomienie tych kroków rozwiązało problem:

sudo rm /etc/resolv.conf
sudo ln -s /run/resolvconf/resolv.conf /etc/resolv.conf
sudo resolvconf -u

Mam nadzieję, że to pomoże komuś z tym samym problemem.


To działało dla mnie w instalacji Linux Mint od połowy 2016 roku. Zakładam, że plik resol.conf miał być regenerowany na podstawie każdej zmiany połączenia sieciowego.
gymbrall

pracował jak urok xubuntu 16.04
Andrew Wei

4

Twoim problemem może być błąd # 1003842

Aby to naprawić, z uprawnieniami administratora edytuj plik /etc/NetworkManager/NetworkManager.confi skomentuj linię dns=dnsmasq: to znaczy umieść #na początku linii. Zapisz plik. Następnie uruchom ponownie menedżera sieci.

sudo service network-manager restart

Następnie ponownie połącz się z siecią Wi-Fi.


dzięki za odpowiedź, ale poprawka nie działała dla mnie
Ciro Santilli 冠状 病毒 审查 六四 事件 法轮功

2

Zdarzyło mi się to w sklepie z kawą - wypróbowałem sugerowany „sudo dhclient” powyżej, ale otrzymałem błąd „Odpowiedzi RTNETLINK: plik istnieje”.

Zastanawiałem się, czy mam już rzeczywisty adres IP, więc zrobiłem „pokaz adresu IP”, który powiedział mi, że rzeczywiście mam udany DHCP - z ciekawości pomyślałem, że zobaczę, czy ten adres „routera” LAN jest otwarty - wpisano więc 192.168.x.1 (gdzie x jest podsiecią tego sklepu z kawą) - i boom, przeglądarka pokazała stronę logowania, tak jak zrobiła to Windows.

W każdym razie, jeśli utkniesz, może to również zadziałać. Myślałem, że odpowiem tutaj, ponieważ ktoś powyżej pomógł mi o tym pomyśleć z komentarzem dhclient.


1
Działa przez większość czasu i miałem więcej szczęścia w Firefoxie niż w innych przeglądarkach. Czasami stwierdziłem, że działa z 192.1.1 i 192.168.2.1, a także 1.1.1.1, który jest zalecany na stronie zapier.com/blog/open-wifi-login-page
Vass

@Vass To było jedyne rozwiązanie, które pomogło. Wypróbowując powyższe, mieszkanie mojego przyjaciela miało stronę logowania 1.1.1.1 i musiałem kilka razy przejrzeć tę stronę, i nacisnąłem „jeśli nic się nie stanie, kliknij tutaj” i w końcu zadziałało. Dziękuję Ci.
Joshua Detwiler
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.