Tryb VMWare Unity z Ubuntu 12.10


8

Jest to bardzo trudna rzecz do znalezienia i znalezienia odpowiedzi z powodu niefortunnego wyboru VMWare i Ubuntu, które mają coś o nazwie „Unity”. Mój system operacyjny hosta to Windows 7 - 64-bitowy, na którym działa VMWare Workstation 9.0.1. Mam maszynę wirtualną z systemem Ubuntu 12.10 - wersja 64-bitowa. Gdy próbuję ustawić VMWare w „trybie Unity”, pojawia się następujący komunikat:

The virtual machine cannot enter Unity mode because:
- Unity is not supported on the guest operating system.

Ze strony VMWare nie ma nic, co wskazywałoby na to, że Ubuntu nie jest w tym celu obsługiwane ... i zainstalowałem najnowsze narzędzia vmware w systemie operacyjnym gościa. Wygląda na to, że wiele osób miało ten problem, ale nie widziałem jeszcze dobrego rozwiązania. Czy ktoś wie, jak uzyskać tryb Unity współpracujący z Ubuntu?

Odpowiedzi:


12

Miałem ten sam problem. Myślałem, że to tylko Ubuntu 12.10, więc zainstalowałem 12.04 w Vmware Workstation 9 i uzyskałem ten sam wynik. Masz rację, ciężko jest znaleźć na to rozwiązanie. Problemem jest Unity Desktop (w Ubuntu), więc przełączyłem się na gnome3.

sudo add-apt-repository ppa:gnome3-team/gnome3

sudo apt-get update

sudo apt-get install gnome-shell

Wyloguj się i kliknij kółko, aby przełączać się między środowiskiem pulpitu

Zasoby: http://communities.vmware.com/message/2139647

http://ubuntuxtreme.com/howto/how-to-change-desktop-environment-in-ubuntu-12-10/


2
Dzięki. Interesujące, próbowałem z trzema różnymi trybami Gnome i tylko jeden zachowywał się tak, jak bym chciał. Ten oznaczony jako „Gnome” wszedł do Unity, ale przejął wszystkie moje monitory, nawet dla jednej aplikacji. Gnome Classic w ogóle nie przejdzie w tryb Unity. Gnome Classic - Żadne efekty nie działały tak, jak się spodziewałem.
Nick

Ubuntu 13.10 gnome desktop, jedności syntezy nie można również włączyć.
zinking

7

Moje dwa centy.

Zainstalowałem kilka wersji Ubuntu na maszynach wirtualnych, używając zarówno VMware Player, jak i Virtualbox, a odpowiedź Vincenta jest absolutnie poprawna. VMware nienawidzi pulpitu Ubuntu o nazwie Unity (niestety, jak wspomniano wcześniej, ma tę samą nazwę, co własny tryb Unity VMware). To tylko jeden powód, dla którego należy unikać zastrzeżonego pulpitu Ubuntu.

Moja sugestia: MUSISZ używać Ubuntu, wypróbować Xubuntu, który korzysta z pulpitu XFCE i jest w pełni kompatybilny zarówno z trybem Unity VMware, jak i trybem płynnym Virtualbox. Jako dodatkowy bonus, XFCE jest lżejszy, szybszy, oferuje lepszy przepływ pracy i (IMO) ładniejszy niż Unity Desktop, którego unikam jak zarazy.

Inną opcją, która może być nawet lepsza niż użycie XFCE, jest użycie bardziej stabilnej dystrybucji, która wykorzystuje starszy pulpit Gnome 2. Doskonałym wyborem jest CentOS, który jest dystrybucją w pełni kompatybilną z RedHat. Działa idealnie z VMware. Nie nadaje się dla tych, którzy chcą najnowszego, najładniejszego, najnowocześniejszego oprogramowania (np. Pipelight, nowsze wersje LibreOffice itp.), Ale jeśli chcesz solidnego rozwoju, platformy programistycznej BARDZO wolnej od błędów, działałoby bardzo dobrze.

Ostatnia myśl, MATE pulpitu Linux Mint to po prostu widelec Gnome 2, więc prawdopodobnie stanowiłby doskonałą alternatywę dla tych, którzy potrzebują najnowocześniejszego oprogramowania i kompatybilności z VM. Ma również tę zaletę, że opiera się na Ubuntu, więc nie byłoby potrzeby dostosowywania się do osobliwości nowej dystrybucji Linuksa.

Tak czy inaczej, to w sumie za dużo informacji, ale jest już późno i nie mogę spać. Mam nadzieję, że było to nieznacznie pomocne.


1

Nigdy nie miałem problemów z trybem Unity na Ubuntu, nawet z Unity Desktop. Niestety, jest to kwestia sporna, ponieważ VMWare właśnie pozbyło się Unity zarówno dla hostów Linux, jak i gości. Działa to na Workstation 12 i VMWare Player. Tylko informacja, że ​​ludzie uaktualnią którykolwiek z produktów i znajdą tryb Unity, nie działa już nawet w XFCE.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.