Jak skonfigurować maszynę do obsługi moich stron internetowych na całym świecie - z własnym adresem URL?


9

Dużo się bawiłem na swoim blogu. Mam kilka starych komputerów, które chcę wykorzystać.

Zastanawiałem się, czy istnieje sposób na skonfigurowanie serwera, a następnie zostanie połączony z adresem URL, który kupuję i stronami serwera, a może nawet zainstaluję wordpress.

Wszelkie informacje na temat konfigurowania tego na Ubuntu 10.04 Desktop byłyby niesamowite.

Proszę i dziękuję.


Dlaczego chcesz to skonfigurować na Ubuntu Desktop?
Li Lo,

4
Zanim to spróbujesz , upewnij się, że nie naruszasz warunków korzystania z usług firmy telekomunikacyjnej.
David mówi, że przywróć Monikę

Odpowiedzi:


7

Konfigurowanie serwera WWW na Ubuntu jest bardzo łatwe. Możesz użyć apt-get i zainstalować manuall Apache, PHP i MySQL lub użyć tasksel do zainstalowania stosu LAMP.

sudo tasksel install lamp-server

https://help.ubuntu.com/community/ApacheMySQLPHP

Gdy to zrobisz, będziesz mógł skonfigurować swojego bloga na komputerze lokalnym i uruchomić go.

Możesz śledzić instrukcji tutaj aby dowiedzieć się jak zainstalować wordpress pod Ubuntu lub obserwować tą jedną na ogólny poradnik jak zostaną zainstalowane.

-

Następne kroki

  • Kup domenę (dostaję moją z 123-reg.co.uk)
  • Wskaż domenę na swój adres IP
    • Jeśli masz statyczny adres IP, po prostu wskaż domenę na ten adres IP.
    • Jeśli nie masz statycznego adresu IP, musisz użyć usługi takiej jak dyndns, aby zaktualizować rekordy DNS wraz ze zmianą adresu IP.
  • W zależności od konfiguracji sieci albo będziesz musiał użyć przekierowania portów, aby przekierować port 80 na komputer z uruchomionym Apache, lub NAT na routerze, aby połączyć swój publiczny adres IP z adresem IP urządzenia.

-

Kilka innych punktów

  • Lepiej byłoby używać Ubuntu Server, jeśli to możliwe, na maszynie, ponieważ jest on bardziej zaprojektowany do tego zadania i nie ma potrzeby używania GUI na skrzynce internetowej.
  • Jeśli Twoja witryna / blog stanie się popularna, może się okazać, że twoje połączenie internetowe nie jest w stanie obsłużyć obciążenia, ponieważ większość domowych połączeń internetowych nie ma bardzo dobrej prędkości wysyłania.

dzięki za pomoc. Mam 50 MB w dół i 2 MB w górę, czy to wystarczy? Ile ruchu może to potencjalnie obsłużyć?
myusuf3

3
@garbage: Wow. Co dałbym za 50 MB / s poniżej!
Nathan Osman

Mam podobne połączenie 50 MB w dół i 1,5 Mb. Nie mogę podać dokładnej liczby, z jaką może sobie poradzić, uruchomiłem na nim strony testowe, ale tylko dla 1 lub 2 osób było to możliwe. Hosting większej witryny naprawdę zależy od Twojej witryny, liczby jednoczesnych użytkowników na niej i tego, do czego jeszcze używasz połączenia w tym czasie.
Mark Davidson

@george jest fajny podczas pobierania :) @ Mark Dzięki!
myusuf3

2 MB w górę to za mało; potrzebujesz wyższego górnego limitu przepustowości. Nie zapominaj, że będziesz udostępniać 2 MB innym komputerom w sieci i innym programom na serwerze.
Burhan Khalid

3

Wordpress znajduje się w repozytorium wszechświatów. Możesz zainstalować przez apt-get lub synaptic, a wszystkie zależności zostaną wciągnięte. Więcej dokumentacji tutaj .

Aby hostować serwer, potrzebujesz usługodawcy internetowego, który daje ci zewnętrzny statyczny adres IP, co większość, ale zazwyczaj musisz poprosić o statyczny adres IP. Następnie należy wskazać domenę na ten adres i otworzyć dziurę w zaporze.


Z dyndns nie sądzę, że potrzebujesz statycznego adresu IP.
Erigami,

3

Jeśli robisz to dla przyjemności lub zabawy, kontynuuj.

Jeśli robisz to, ponieważ chcesz mieć niezawodną stronę internetową, nie przejmuj się. Domy tworzą kiepskie centra danych z tego samego powodu, dla którego hosting stron internetowych kosztuje: zapewnienie, że moc pozostanie, sieć pozostanie, serwer i aplikacje będą działały, jest kapitałochłonne i pracochłonne, co jest najskuteczniej amortyzowane w całej farmie serwerów.

Niektóre routery obsługują „wędrujący” serwer DNS, taki jak http://www.dyndns.com/, który pozwala zachować statyczną nazwę, nawet jeśli twój dostawca usług internetowych może dynamicznie przesyłać twój adres IP, ale zastrzeżenie „może to drażnić twojego usługodawcę internetowego „dotyczy.

(ujawnienie: Mam darmowe konto DynDNS bez naprawdę dobrego powodu, działa w dziwnych czasach, kiedy go wypróbowałem, nie używam go do niczego ważnego, mój dostawca usług internetowych jest bardzo liberalny i nie mam żadnego połączenia z DynDNS z tego.)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.