Jak zmienić szybkość przewijania kółka myszy?


Odpowiedzi:


59

Naprawienie tego dla mnie (miałem to od miesięcy) było dość surrealistyczne i jak większość ludzi nie wierzyłem, dopóki tego nie zrobiłem:

Niektóre myszy MS mają błąd kółka przewijania.

Spróbuj odłączyć kabel / klucz USB, a następnie podłącz ponownie.

Zauważyłem również, że jeśli masz podłączony klucz sprzętowy do komputera, a mysz ma mechanizm włączania i wyłączania, możesz po prostu wyłączyć mysz i włączyć ją ponownie. To resetuje łącze danych między myszą a kluczem sprzętowym.

:)


4
Naprawiłem to dla mnie. Moje tempo przewijania było zbyt szybkie, niezbyt wolne, ale takie samo rozwiązanie. Mam przełącznik KVM, aby przejść między maszyną Ubuntu a Windows 7. Problem powraca za każdym razem, gdy KVM wracam do Ubuntu. Daj myszce USB kilka sekund wolności, a problem zniknie.
DarenW

3
Nie mogę w to uwierzyć. To też mnie naprawia.
Hery

Naprawiono MS Wireless Mobile Mouse 1000, FCC ID: c3k1452 model 1452
rlib

2
+1 Też byłem sceptyczny, ale to działa. W razie wątpliwości ze stwardnieniem rozsianym uruchom ponownie.
nha

W moim przypadku tylko włączanie i wyłączanie myszy działało.
lepe

32

Też chciałem to zrobić i wydaje mi się, że najczęściej chcę to zrobić w przeglądarce internetowej (gdzie indziej naprawdę przewijasz kółko myszy?)

Dla Google Chrome

Nie można już zmieniać ilości przewijania za pomocą parametrów wiersza poleceń. Możesz jednak użyć tego rozszerzenia: https://chrome.google.com/webstore/detail/chromium-wheel-smooth-scr/khpcanbeojalbkpgpmjpdkjnkfcgfkhb?utm_source=plus

Dla przeglądarki Firefox

 1. W polu adresu URL wpisz about:config.
 2. Wyszukaj następujące ustawienia i zmień ich wartości według potrzeb:

  mousewheel.system_scroll_override_on_root_content.enabled
  mousewheel.system_scroll_override_on_root_content.horizontal.factor
  mousewheel.system_scroll_override_on_root_content.vertical.factor
  

6
W Firefoksie 17 i nowszych „mousewheel.withnokey.sysnumlines” i „mousewheel.withnokey.numlines” są przestarzałe. Nazwy nowych ustawień to: „mousewheel.system_scroll_override_on_root_content.enabled”, „mousewheel.system_scroll_override_on_root_content.horizontal.factor” i „mousewheel.system_scroll_override_on_root_content.vertical.factor”. Możesz to zobaczyć tutaj: bitbucket.org/cat_in_136/configuration-mania/issue/101/…
Leonardo Czarnogóra

1
Zgodnie z komentarzem poniżej, --scroll-pixel jest przestarzały i może nie być już dostępny dla chrome. w takim przypadku zobacz to rozszerzenie: chrome.google.com/webstore/detail/chromium-wheel-smooth-scr/…
Michael Butler

1
Dla niecierpliwych, w odniesieniu do Chromium Smooth Scroller: Ustawienia, które działały dla mnie dobrze (ufając, że chcesz rzeczy szybciej niż domyślne): Rozmiar kroku: 100, Smoothness (część przednia): 0, Smoothness: 68, Acc Sensitivity: 115 i ( znacznie dalej): Bouncy Edge: 0 (irytujące sztuczki imho)
Frank Nocke

1
Dlaczego ta wtyczka „wymaga” pełnego prawa dostępu do każdej strony internetowej, którą czytam?
Frank Nocke,

7

Od triagedowego błędu # 619403 dotyczącego przyspieszenia kółka myszy przeciwko serwerowi xorg z linkiem do tej łatki widać, że trwają prace.

Ponadto istnieje Wiki na temat konfiguracji urządzeń wejściowych, która zawiera pomysły na to, co jest obecnie możliwe:

Użyj xinput, aby wyświetlić ustawienia urządzeń wejściowych:

xinput --listwyświetla informacje o twoim sprzęcie, xinput query-state "name of device"wyświetla aktualne ustawienia (w tym kółko myszy!)

Dopiero gdy wiesz, jak jest skonfigurowana mysz, możesz zmienić te ustawienia za xinputpomocą opcji odpowiedniej dla twojego urządzenia.


jak zastosować tę łatkę?
user6465

1
Jeśli nie do testowania lub przyczyniania się, generalnie nie jest dobrym pomysłem łatanie serwera Xorg. Jeśli nie wiesz dokładnie, co robisz i coś poszło nie tak, możesz mieć system nieodpowiadający.
Takkat3

To mnie też denerwowało.

Poniżej znajduje się jedna opcja cytowana dosłownie z komentarza tutaj

sudo apt-get install imwheel

umieść następujące w ~/.imwheelrc

"^google-chrome$"
None, Up, Button4, 2
None, Down, Button5, 2

(zamień 2 na liczbę, przez którą chcesz przewijać)

$ imwheel
 • Dodałem imwheeldo moich aplikacji startowych
 • Uważam, że mutplplier 2ma rację.

Aktualizacja: Odkryłem, że następująca opcja faktycznie wyłącza Ctrl + Przewiń, aby powiększyć, co mi się podoba.


1
Innym efektem ubocznym jest to, że wpływa to na wszystkie zdarzenia kółka myszy, a nie tylko przewijanie. Np. Jeśli kiedykolwiek użyjesz kółka myszy, aby zmienić zakładki, zrujnuje to funkcjonalność :)
Sheldon

Spójrz na ten podobny post: askubuntu.com/a/621140/385212 , pokazuje, jak nadal używać Ctrl + Przewiń, aby powiększyć itp.
Steven C. Howell,

wydaje się, że to już nie działa :(
Jeff Puckett


Dziękujemy za porady dotyczące uruchamiania aplikacji . Grzebałem w „upstart”, co oczywiście jest
zbyt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.