Nie można zamontować dysku twardego WD Passport 1 TB w systemie Ubuntu 12.10


8

Korzystam z dysku twardego WD z paszportem w systemie Windows 7. Jest chroniony hasłem, które mogę otworzyć w dowolnym systemie operacyjnym Windows, ale nie mogę odblokować i zamontować dysku twardego w Ubuntu 12.10. Jak mogę uzyskać dostęp do mojego dysku twardego w systemie Ubuntu 12.10?

Odpowiedzi:


6

Western Digital używa zastrzeżonej metody sprzętowej, aby rzekomo osiągnąć FDE (szyfrowanie całego dysku), chociaż w rzeczywistości wydaje się, że jest to tylko bloker, a nie szyfrowanie. Nie jest zgodny ze specyfikacją FDE.

Nie ma na to rozwiązania dla Linuksa, ponieważ Western Digital tego nie zapewni. Istnieją doniesienia o tym, że ludzie mogą odblokować dysk, kupić instalację systemu Windows na maszynie wirtualnej, odblokować dysk, a następnie odłączyć dysk od maszyny wirtualnej. Linux / Ubuntu będzie mógł uzyskać do niego dostęp podczas tej sesji.

Wydaje się, że większość ludzi zaleca wyłączenie ochrony hasłem, po czym dysk może być normalnie używany. Według raportów dysk nie musi być niezaszyfrowany i nie ma dalszych problemów z dostępem do dysku. np. Fora Ubuntu


1

Po prostu poszedłem do komputera z systemem Windows, podłączyłem paszport, zainstalowałem zabezpieczenia wd na tym komputerze, uruchomiłem go i wyłączyłem hasło w moim paszporcie. Od tego czasu mogę bez problemu używać go z Ubuntu.


1

Najpierw korekta: chociaż w rzeczywistości wydaje się być tylko blokerem, a nie szyfrowaniem. Jest mało prawdopodobne, aby był tylko blokerem. Zobacz https://security.stackexchange.com/a/44733/13923, w jaki sposób można zaimplementować takie szyfrowanie.

Teraz możesz odpowiedzieć, możesz wykonać jedną z następujących czynności:

  • Użyj maszyny wirtualnej, jak wyjaśniono w innych odpowiedziach
  • Nie używaj szyfrowania (oczywiste: P)
  • Skorzystaj z zewnętrznego oprogramowania typu open source, takiego jak wdpassport-utils KenMacD .

Oczywiście powinieneś zachować ostrożność przy ostatnim wyborze, ale zawsze możesz wykonać pewne testy przed regularnym użyciem. Nie trzeba dodawać, że zawsze powinieneś mieć dane, na których Ci zależy, w co najmniej dwóch egzemplarzach.


0

Moje rozwiązanie

  1. Uruchom oprogramowanie WD w systemie Windows (Win7 w moim systemie)

  2. W obszarze Ustawienia dysku -> Zabezpieczenia, wyłączyłem dysk.

Wygląda teraz jak zwykły pusty dysk o wielkości około 950 GB.


0

Działa z Ubuntu 16.04.2 LTS (Xenial Xerus).

ssh w paszporcie i ustaw hasło administratora smb jako root

smbpasswd admin

W systemie Ubuntu:

apt install smbclient
smbclient //{Your Server ip address}/{Your Share Folder} -U admin {YourPassword}
smb: \> ^C
mount -t cifs //{Your Server ip address}/{Your Share Folder) {Where you want it mounted} --verbose -o username=admin,password={Your password},domain=[WORKGROUP]           

Jeśli korzystasz z XWindows

apt install nautilus-share
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.