Jak mogę wysłać VBoxHeadless w tło, aby móc zamknąć Terminal?


12

Chciałbym uruchomić maszyny wirtualne w trybie bezgłowym. Zaleta: mogę się wylogować z pulpitu, a maszyna będzie nadal działać. Jednak uruchomienie maszyny wirtualnej blokuje zamknięcie terminala. Czy istnieje sprytne rozwiązanie, aby mieć wszystko w tle jak usługę? Jeśli zrobię „sudo service ntp start”, uruchomi się, a następnie będę mógł zamknąć terminal. Mógłbym wykonać następujące czynności, ale nie jestem z tego zadowolony:

  • nohup VBoxHeadless -s "MyGuest" &
  • zaloguj się z powłoki logowania (tty1-6), która jest wyposażona w Byobu , uruchom maszynę wirtualną i zamiast wylogowania mogłem się odłączyć za pomocą F6.

Lepszy sposób to zrobić?

Odpowiedzi:


24

Właśnie znalazłem rozwiązanie tutaj : Uruchomienie maszyny wirtualnej VBoxManagezamiast zamiast VBoxHeadlessrozwiązać mój problem:

VBoxManage startvm <uuid|vmname> --type headless

Na przykład, jeśli nazwa twojej maszyny wirtualnej to Ubuntu i miała ona identyfikator UUID 865b2700-471a-11e4-916c-0800200c9a66 , możesz uruchomić:

VBoxManage startvm Ubuntu --type headless

lub

VBoxManage startvm 865b2700-471a-11e4-916c-0800200c9a66 --type headless

Uwaga: Jeśli nazwa maszyny wirtualnej zawiera spacje, zawiń ją w cudzysłów (np "My Ubuntu".).

Maszyna ładnie przechodzi w tło. Teraz mogę sterować maszyną wirtualną za pomocą VBoxManage controlvmwyłączania / wstrzymywania / resetowania ( sekcja 3.3 ).


1
Niezła sztuczka. Zawsze możesz użyć VBoxManage controlvm, nawet jeśli uruchomiłeś maszynę VBoXHeadless.
Javier Rivera

Świetne znalezisko! Oto polecenie dla tych, którzy nie wiedząVBoxManage startvm Crunchbang --type headless
blockloop

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.