Ubuntu 12.04 - Obudź z samego zawieszenia


8

Ten problem dopiero się zaczął i nie wiem, co się zmieniło, aby go spowodować.

Zawieszam mój komputer ubuntu 12.04 i on spał, dopóki nie nacisnąłem klawisza Enter, aby go obudzić, ale przez ostatni tydzień budził się.

Sprawdziłem ustawienia BIOS i wszystkie ustawienia Wake on Lan są wyłączone. Użyłem polecenia ethtool, a wybudzanie na lan jest ustawione na „d”, które przeczytałem wyłączone.

Czy ktoś może coś zasugerować?


Miałem ten sam problem i połączyłem ustawienia Wake on LAN. Więc twoje pytanie jest dla mnie odpowiedzią! Dziękuję Ci! Martwiłem się, że dysk twardy mojego laptopa wkrótce zostanie uszkodzony, jeśli Ubuntu zacznie się budzić, gdy się poruszam.
Heisenberg

Odpowiedzi:


2

Miałem podobny problem i był denerwujący, dopóki nie znalazłem rozwiązania. Podejrzewałbym mój komputer, a potem robił to przez około 3 sekundy. Potem po prostu budzi się automatycznie. Znalazłem tutaj poprawkę Ubuntu Suspsend Fix. Sprawdź post # 6. Mam nadzieję, że to pomoże. :)


Dziękuję za odpowiedź - ale jestem trochę niechętny, aby spróbować, ponieważ opis problemu nie pasuje do problemu, który mam. Mój problem polega na tym, że moje ubuntu budzi się ze stanu uśpienia / zawieszenia. Nie jest to wymienione w podanym linku.
Peter

oh nvm wtedy ... więc twoi budzą się losowo jakiś czas po śnie / zawieszeniu ... powodzenia w znalezieniu rozwiązania ... zawieszenie problemów w Ubuntu zdarza się dużo ... jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, sugeruję próbując tego. Jeśli to nie zadziała, wystarczy usunąć plik.
lovetostrike

Nie wiedziałem, że cofnięcie zmiany było prostą czynnością - więc spróbuję i zdam raport. Dziękuję za odpowiedzi i przepraszam, jeśli moje komentarze brzmiały negatywnie.
Peter

Nie mam nic przeciwko :) i tak, twój problem nie pasuje do opisu w poście nr 1. Wydaje się jednak, że jest to ogólna poprawka dla problemu zawieszenia. Obecnie używam skryptu z postu 4. Jeśli to nie zadziała, użyj tego z postu # 6.
lovetostrike

Postępowałem zgodnie z instrukcjami z punktu 4 i dam ci znać, co stanie się jutro.
Peter
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.