Przełączaj okna tylko w bieżącym obszarze roboczym i wyświetlaczu


8

Niedawno uzyskałem drugi monitor do użytku z moim laptopem z systemem Ubuntu z xfcei compiz.

Jednak jedną z rzeczy, które mnie denerwują, jest przełączanie okien: mój drugi monitor ma otwarte okna, które zwykle byłyby w drugim obszarze roboczym.

Teraz, kiedy przełączam okna, przypadkowo przełączę się na jedno z pozostałych okien na 2. ekranie, co jest dość denerwujące.

Jak rozwiązać ten problem?


Czy jesteś przeciwny używaniu KDE? Dobre przywołanie układów podwójnych monitorów i w pełni konfigurowalne przełączanie pulpitu spowodowało, że przestawiłem się z XFCE i Unity na KDE
virtualxtc

@virtualxtc Próbowałem KDE i bardzo mi się podoba. Nie znalazłem jednak sposobu dostosowywania przełączania pulpitu w KDE, tak aby tylko okna w bieżącym obszarze roboczym i ekranie znajdowały się na liście ALT + TAB. Czy chciałbyś napisać odpowiedź, która opisuje, jak to zrobić? Przyznaję ci za to nagrodę. Dzięki.
Malte Skoruppa

Odpowiedzi:


6

Nie jestem pewien co do Unity lub XFCE, ale w pełni konfigurowalne przełączanie pulpitu jest jednym z wielu powodów, dla których wybrałem uruchomienie KDE (Kubuntu).

W KDE, aby ograniczyć przełączanie zadań na bieżący ekran, wykonaj następujące czynności:

 • Naciśnij Alt+ F2i wpisz, task switchera następnie wybierz Przełącznik zadań z listy rozwijanej.

 • Wewnątrz task switchergłównej karty panelu sterowania znajduje się sekcja o nazwie Filtruj okna według .

 • Zaznacz pole wyboru dla Virtual Desktops, Activitiesi Screens, i wybierz Current activityopcję dla każdego.

 • Naciśnij Applyi sprawdź, czy wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami przed zamknięciem.


Uwaga: możesz także znaleźć „Przełącznik zadań”, wykonując następujące czynności:

 • kliknij Kick Offmenu

  - Przejdź do Computerkarty

 • kliknij System Settingsmenu

  - W Workspace Appearance and Behaviorsekcji wybierzWindow Behavior


Powiązane: Co to jest działanie w KDE i co mogę z tym zrobić?


Wielkie dzięki! To jest niesamowite. Bardzo poważnie zastanawiam się nad przejściem na KDE, ponieważ najwyraźniej jest to jedyne środowisko komputerowe zdolne inteligentnie obsługiwać wiele monitorów. Ale mam jeszcze jedno pytanie: jak dowiedziałeś się, jak to zrobić? Rozwiązanie Alt + F2 jest w porządku, gdy wiesz, że nazywa się Task Switcher , ale równie dobrze może być nazwane zachowaniem Window Switcher lub Alt + Tab lub cokolwiek innego. Czy gdzieś w KDE jest jakiś zrozumiały przegląd takich ustawień, w których możesz je znaleźć, nawet jeśli nie wiesz, jak się nazywa?
Malte Skoruppa

Zobacz powyższą edycję (usunąłem swoje komentarze, ponieważ nie dodają już do dyskusji).
virtualxtc

Idealnie, dobrze wiedzieć, że istnieje taki sposób. Rzeczy można znaleźć za pomocą słów kluczowych, ale czasami łatwiej jest je wyszukać w bardziej klasyczny sposób. :)
Malte Skoruppa

3

Bez względu na to, czy używasz compiz, xfwm4czy jakiejkolwiek innej WM, możesz użyć elastycznego, niezależnego od pulpitu przełącznika zadań, takiego jak Skippy-XD . Jak wyjaśniono w tym wątku powyżej , możesz skonfigurować Skippy-XD ( ~/.config/skippy-xd/skippy-xd.rcdla określonego użytkownika lub /etc/xdg/skippy-xd.rcdla wszystkich użytkowników), aby:

 • Aby uniknąć wyświetlania okien z innych wirtualnych pulpitów , ustaw [general] -> showAllDesktopsna false. Powinien działać na większości maszyn WM zgodnych z EWMH.
 • Aby uniknąć wyświetlania okien z innych ekranów Xinerama , ustaw [xinerama] -> showAllna false.
 • Aby uniknąć wyświetlania okien z innych, oddzielnych ekranów X , ustaw [general] -> includeAllScreensna false. (Ale jest to ukryty przełącznik i domyślnie jest wyłączony).

Zobacz coś w stylu „KDE Present Windows” / „Compiz Scale” / „Mac OS X exposé” w Openbox / LXDE / Xfce? dla niektórych szczegółów użytkowania i instalacji. Zasadniczo możesz instalować najnowsze pakiety programistyczne z Skippy-XD PPA (codziennie) . Następnie można powiązać skippy-xdpolecenie do Alt + Tablub Alt + Escczy cokolwiek innego. Po prawidłowej konfiguracji, jak wyjaśniono powyżej, Skippy-XD powinien wyświetlać tylko okna z bieżącego wirtualnego pulpitu i monitora.


1
Hej, przetestowałem to i działa! Wielkie dzięki, to dobry dodatek.
Malte Skoruppa

Fajne! Być może na próżno, tak naprawdę dążyłem do nagrody, która już minęła. :) Ale jeśli to rozwiązanie pozwoli ci nadal używać Xfce (i / lub Skippy-XD), to też będę zadowolony.
landroni

Tak, przepraszam, ale już to nagrodziłem, zanim jeszcze napisałeś tę odpowiedź. I ta inna odpowiedź, za którą dałem nagrodę, również była bardzo pomocna. Naprawdę lubię KDE. Zobaczmy, czego użyję; Jeszcze się nie znam. W każdym razie dziękuję za pomoc, zdecydowanie była oświecająca :)
Malte Skoruppa

Nie, nie martw się, myślę też, że odpowiedź KDE jest przydatna i bardziej zasługuje na nagrodę niż moja poprzednia odpowiedź.
landroni

@landroni my bad. Chyba powinienem usunąć mój komentarz ....
virtualxtc

1

Według mojej wiedzy Xfce 4.10(i zakładam, że tego właśnie używasz) ma tylko ograniczone wsparcie dla dodatkowych monitorów.

W związku z tym 4.12będzie obsługiwać tryb rozszerzonego pulpitu dla wielu monitorów (szczegóły: design / xfce4-settings / display ), co, mam nadzieję, naprawi problemy, które widzisz. Możesz wypróbować migawki programistyczne z PPA : xubuntu-dev / xfce-4.12 PPA.

A może po prostu musisz postępować zgodnie z radą zawartą w tym pytaniu: Jak skonfigurować podwójne monitory w XFCE? . Tak czy inaczej, obecnie wydaje się, że istnieje ograniczenie xfwm4(jeśli tego właśnie używasz), szczególnie że cyklicznie przechodzi przez wszystkie okna w bieżącym obszarze roboczym, niezależnie od tego, czy używasz jednego monitora, czy dwóch. Aby uzyskać szczegółowe informacje, patrz raport o błędach poprzedzający .


Rozumiem, dziękuję! Dostaję nowego laptopa za dwa dni, więc przestawię się na Unity, ponieważ będzie on w stanie poradzić sobie z tym znacznie łatwiej niż mój obecny starzejący się laptop.
zhongfu

Wypróbowałem migawkę programistyczną Xfce 4.12 z PPA, jednak nie wydaje się to niestety rozwiązać problemu.
Malte Skoruppa

@MalteSkoruppa Czy ten sam problem występuje, jeśli używasz xfwm4?
landroni

Tak, faktycznie używałem xfwm4. Mechanizm Alt + Tab pokazuje okna ze wszystkich ekranów (tj. Monitorów), nie tylko tych, które są na bieżącym ekranie (gdzie „bieżący ekran” oznacza ten, w którym aktualnie znajduje się aktywne okno).
Malte Skoruppa

Dziękujemy za link do raportu o błędzie. Wygląda na to, że jest to znany problem, ale twórcy Xfce zdecydowali się go zignorować lub mieli inne priorytety przez ostatnie półtora roku (kiedy raport został złożony). Nadal dałem nagrodę dla virtualxtc, jak obiecałem w komentarzu do pierwotnego pytania, ale to twoja odpowiedź oznaczę jako zaakceptowaną, jeśli pytanie będzie moje, ponieważ faktycznie odpowiada na oryginalne pytanie ( jak to zrobić w Xfce? ) najlepiej: to niemożliwe ;)
Malte Skoruppa
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.