Który przyzwoity klient poczty poleciłbyś (przynajmniej lepiej niż Thunderbird)? [Zamknięte]


8

Używam Thunderbirda od lat. Trzymam ogromną liczbę e-maili. Przenoszę je do folderów, aby je uporządkować lub zarchiwizować, ale niczego nie usuwam, więc mam setki tysięcy wiadomości.

Podoba mi się sposób, w jaki TB jest pojmowany i sposób, w jaki działa, dopóki ilość danych jest niewielka. Ale to po prostu się nie skaluje.

Ma wiele niedorzecznych wad projektowych, na przykład każda czasochłonna operacja całkowicie blokuje cały interfejs użytkownika (a nawet nie wiesz na jak długo), tak jakby wszystko zostało zaimplementowane w jednym monolitycznym, wszechstronnym zadaniu-są- droga blokująca. Mam tego dość.

Więc jaka jest alternatywa, którą poleciłbyś jako program do obsługi poczty e-mail ze wszystkimi typowymi podstawowymi funkcjami, jakich oczekuje się od dowolnego programu do obsługi poczty e-mail? Ważne: używam głównie POP3, znacznie więcej niż IMAP, a moje główne konto to Gmail.

To pytanie nie ma być rantem przeciwko gruźlicy (przyznaję, że jest to efekt uboczny); Podkreśliłem jego słabości PONIEWAŻ odpowiedź, której szukam, to zalecenie dla programu, który nie cierpi z powodu tych problemów.


Możesz zadać to pytanie na forach Ubuntu, tutaj jest to poza tematem, ponieważ nie ma właściwej odpowiedzi, ale wiele opinii.
Warren Hill,

Odpowiedzi:


5

Gdyby wziąć pod uwagę opcję terminala opartego i zazwyczaj pracują z email plain-text mutt jest niesamowite. Jest lekki i może obsłużyć wszystko, co potrafi thunderbird, z wyjątkiem zdjęć.

Zamiast tego polecam interfejs Gmaila, ponieważ uważam go za całkiem przyjemny i zwykle używam go do mojej poczty. Możesz go używać jako stacjonarnego klienta poczty e-mail, który odbiera pocztę z wielu różnych kont od dowolnego dostawcy za pośrednictwem pop i imap (nie jestem pewien co do imap). Ma przyzwoite funkcje filtrowania i organizowania.

Jeśli interesują Cię tylko komputery stacjonarne, rozszerzyłbym odpowiedź @ alfC, dodając Claws Mail . Używałem go przez jakiś czas i niewiele się nauczyłem, ale jest też miły, nie chcę go dodawać, ponieważ jest to powszechnie używana opcja open source.


3

Oczywiście jedną alternatywą jest e-mail Evolution http://projects.gnome.org/evolution/ , dostępny w Centrum Oprogramowania Ubuntu. Ale jest to również złe lub najgorsze w twoich skargach na Thunderbirda.

Klientem, który uważam za bardzo responsywny i dobrze zaprojektowany, jest Geary http://yorba.org/geary/ , który jest również dostępny w Centrum oprogramowania. Doskonale integruje się z Gmailem (lepiej niż TB i Evolution, jeśli chodzi o funkcje Etykiet i Archiwizacji) oraz obsługuje POP3 i imap. Co najlepsze, wydaje się być aktywnie rozwijany, co wskazuje mi, że z czasem będzie coraz lepiej.

Wydaje się, że jednym ważnym ograniczeniem jest to, że obsługuje jedno konto.

AKTUALIZACJA Czerwiec / 2013: Geary 0.3.1 obsługuje wiele kont0

Poczta operowa jest najlepszym rozwiązaniem ... Ich wersja ubuntu dopiero nadejdzie, ale możesz użyć opery 15 lub czegoś, co zawierało pocztę. Spróbuj, nie będziesz rozczarowany.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.