Wiele monitorów, wiele obszarów roboczych?


72

Podłączyłem laptopa do mojego wyświetlacza LCD. Używając klawisza skrótu wyświetlacza laptopa, mogę przełączać się między różnymi trybami - tylko włączony monitor laptopa, tylko monitor LCD włączony, włączony i wyświetlać ten sam widok, zarówno włączony, jak i pulpit jest rozciągnięty (podzielony).

Ale szukam czegoś innego - chciałbym mieć dwa obszary robocze, jeden widoczny na monitorze laptopa, a drugi na ekranie LCD.

Czy to jest możliwe?


To pytanie jest duplikatem: askubuntu.com/q/5082/275
Marcel Stimberg

Jest to możliwe w przypadku compiz, ale nieco trudne do skonfigurowania. Jaką masz kartę graficzną? To może być przydatne. Czy używasz metacity?
RolandiXor

Używam Asus eee PC 1015PEM. Nie wiem, co to metacity ...
David B

5
@Marcel Stimberg: na pytanie, na które mówiłeś, tak naprawdę nie udzielono odpowiedzi IMHO. Nie chcę „jednego dużego ekranu”, na którym mogę przeciągać okna i maksymalizować je, aby było to „jak dwa osobne ekrany”. Chcę ekran na każdy obszar roboczy. Bez przeciągania okien i innych sztuczek.
David B

Odpowiedzi:


33

Jeśli dobrze rozumiem pytanie, chciałbyś mieć możliwość przełączania obszarów roboczych niezależnie dla każdego ekranu, tak aby na przykład lewy ekran mógł znajdować się w obszarze roboczym 1, a prawy w obszarze roboczym 3. Jest to obsługiwane przez niektórych menedżerów okien, większość zwłaszcza XMonad , a ja osobiście uważam to za niezwykle wygodne w konfiguracji z dwoma głowicami. Co więcej, integracja XMonada z GNOME jest całkowicie możliwa bez poświęcania użyteczności.

Na moim komputerze domowym mam obecnie znacznie prostszą konfigurację, z domyślnym menedżerem okien. Lubię mieć odtwarzacz muzyki przez cały czas widoczny na jednym z ekranów, więc po prostu przypiąłem odtwarzacz do widocznego miejsca pracy, aby emulować „oddzielną przestrzeń roboczą”. To tak naprawdę nie rozwiązuje problemu, ale i tak może być pomocne.


Nie jestem pewien, czy pierwotne pytanie brzmiało dokładnie tak, ale innym pytaniem, które dokładnie odpowiada twojej odpowiedzi, jest askubuntu.com/q/126100/7808 - jednak odpowiedź jest taka sama jak twoje.
Robie Basak

Mogę zaświadczyć, że i3 to obsługuje i uważam, że niesamowite też to robi.
Gordon Gustafson,

2
+1, ponieważ zawiera najbardziej aktualną odpowiedź na dziś. Ale nadal frustrujące jest to, że żaden ze standardowych pulpitów (KDE, Gnome itp.) Nie obsługuje tej naprawdę prostej funkcji.
kalj

4

Możliwe jest zarchiwizowanie czegoś podobnego za pomocą sterownika nVidia (prop) ( karty graficzne Ge-Force ). Nazywa się to „ TwinView ”. Próbowałem tylko raz. Możesz przeczytać więcej tutaj: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=221174

Nie byłem w stanie osiągnąć tego samego wyniku przy użyciu karty graficznej ATI.


1
Kiedy korzystam z podwójnego widoku na moim Asusie eee pc 1201n, dostaję jeden ekran z pulpitem, a drugi z WYŁĄCZNIE tłem pulpitu. a jeśli spojrzysz na obszary robocze, to czy są one tylko rozciągnięte! Ułożyli rozdzielczości dla obu ekranów. Mam podobne pytanie. NIE duplikat. askubuntu.com/questions/27527/...
Alvar,

2

Chyba tak naprawdę (a przynajmniej ja) naprawdę chcę uzyskać górny i dolny panel na obu monitorach i mieć zakładki aplikacji na dolnym panelu tylko na odpowiednim monitorze.

Wygląda na to, że jeszcze go tam nie ma, ale możemy na niego głosować podczas burzy mózgów Ubuntu .0

W Gnome

sudo apt install gnome-tweak-tool
sudo gnome-tweaks

na karcie obszarów roboczych w obszarze „obsługa wyświetlania” wybierz opcję „wyświetlanie obszarów roboczych”, co oznacza, że ​​wszystkie ekrany powinny działać razem. (po włączeniu jednego inne również przełączą się do tego obszaru roboczego)

możesz wybrać, czy wszystkie ekrany działają razem, czy indywidualnie, aby przełączać się między obszarami roboczymi, naciśnij ALT+ CTRL+ UP_ARROW/DOWN_ARROW.


Niepoprawnie, użytkownik zażądał osobnego obszaru roboczego dla każdego ekranu
Ivan Ivković
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.