Wolfram Mathematica na Ubuntu 12.10: brak skupienia okna na przeglądarce pomocy [zamknięte]


11

Przeglądarka pomocy Wolfram Mathematica nie uzyskuje ostrości okna po kliknięciu. Klikanie łączy lub przycisków w przeglądarce pomocy działa bez aktywacji okna, ale kopiowanie kodu lub pisanie w nim nie działa. Jednak mogę uzyskać fokus okna w przeglądarce pomocy, używając karty Alt + lub menu Okno. Przełączanie ostrości między notebookami zachowuje się normalnie.

Używam Mathematica 8.0.4.0 na Ubuntu 12.10. Mathematica jest jedynym oprogramowaniem, które ma takie zachowanie.

Czy ktoś jeszcze doświadczył takiego zachowania lub zna jego rozwiązanie?

Pytanie PS również opublikowane na mathematica.stackexchange.com .


Być może powinieneś najpierw uaktualnić do 13.04 ...
haneefmubarak

W chwili, gdy moje pytanie 13.04 nie zostało jeszcze opublikowane ... Ale mogę teraz zgłosić, że 13.04 zachowuje się podobnie.
A. Goossens

Spróbuj uaktualnić do Mathematica 9.
haneefmubarak

1
W momencie mojego pytania mma9 nie zostało jeszcze wydane ... Ale mogę teraz zgłosić, że mma9 (nawet 9.0.1) zachowuje się podobnie.
A. Goossens

2
@ Haneefmubarak: można było uniknąć dwóch błędów, patrząc tylko na datę, w której opublikowałem pytanie. Raz ugryziony, dwukrotnie nieśmiały ...
A. Goossens

Odpowiedzi:


0

Problem leży prawdopodobnie w jednym z dwóch miejsc

Sugerowana rozdzielczość nie jest uporządkowana według ważności

  1. Menedżer okien (compiz)
  2. Środowisko wykonawcze Java

Menedżer okien może sprawiać kłopot, łatwo je wymienić.

Ubuntu nie instaluje już domyślnie Oracle Java z powodu problemów licencyjnych. Można sobie wyobrazić, że w wersji opensource występuje błąd Java, który powoduje problem z fokusowaniem okna. Określ, której wersji Oracle Java potrzebujesz (nie instaluj wersji 7, chyba że jest to konieczne) i spróbuj ponownie. Ponieważ Oracle Java nie jest obsługiwana, nie chcę cytować innych odniesień do instalacji, ponieważ nie wiem, jak dobrze działają, a nawet czy są bezpieczne.

Wreszcie, wsparcie Wolfram jest niesamowite, jeśli zapłaciłeś za MM, powinieneś być w stanie uzyskać odpowiedź w ciągu jednego lub dwóch dni. Pamiętam, że byłem w ich programie beta dla MM 4.0, zapomnieli statycznie powiązać motyw z kompilacją, a jedynym powodem, dla którego działał w moim systemie (dobrze działało), było to, że zainstalowałem Lesstif. Odwrócili naprawę za około 2 dni.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.