Ultrabook cabrio, które w pełni współpracują z Ubuntu?


8

Czy są jakieś laptopy z ultrabookami, które w pełni współpracują z Ubuntu lub czy można je łatwo uruchomić? Chciałbym, aby takie urządzenie jak Lenovo Yoga i Dell XPS kabriolet działało w pełni lub było znane z takiego działania.

Odpowiedzi:


3

Możesz uruchomić Ubuntu i rozpocząć jogę [Lenovo 20175]. Problemem jest dostęp do sieci. Wifi nie działa i nie ma wbudowanego RJ-45 (podstawowe gniazdo Ethernet). Potrzebujesz USB do RJ-45, który będzie działał z Ubuntu.

Użyłem Belkin F4U047. Które przegrzałyby się na Ubuntu (nie Win8) i przestały działać.

USB FastE lub GigE, który „po prostu działa” z jądrem Linuksa 2.6

Instalacja była jednak dość łatwa. Wyłącz komp, podłącz instalator Ubuntu USB. Naciśnij mały przycisk obok przycisku zasilania z przodu długopisem / spinaczem, wybierz rozruch z USB. Następnie zainstaluj.

Ekran dotykowy działał świetnie. Wydawał się lepszy niż Win8. Zwłaszcza przy zamykaniu okien itp. O małych powierzchniach. Szczypanie w celu powiększenia nie działało.

Wydaje się, że tabliczka dotykowa Multi-touch nie działa. dawny. Przewijanie 2 palcami. Przewiń po prawej stronie pad działał. Szczypanie, przeciąganie z boku lub z góry / z dołu nic nie zrobiło.

Podrzucanie wyświetlacza w ogóle nie działało. Złożyć w tryb tabletu, odwrócić wyświetlacz do góry nogami, w ten sposób wstrząsnąć, wstrząsnąć, nic. Klawiatura i panel dotykowy powinny dezaktywować ... nie.

Bluetooth można włączyć. Ale nadal pokazywał wyłączony przy ustawianiu okna. ???

Pewnie czułem się jak w domu po Win8 przez kilka miesięcy i cieszę się, że działa tak dobrze, jak działa. Viva la Ubuntu!


Dzięki za odpowiedź. Czy te problemy można rozwiązać za pomocą przyszłych aktualizacji sterowników? Bardzo chciałbym, aby Yoga współpracował z Ubuntu i GNOME Shell.
user26358,

Zaskoczony, że działał tak dobrze w zeszłym roku, biorąc pod uwagę, że Lenovo powiedział, że nie ma sterowników dotykowych Ubuntu. Czy możesz zaktualizować tę odpowiedź do najnowszej wersji 13.04?
NoBugs
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.