Pomoc w identyfikacji urządzenia i sterownika dla 0bda: 1724


8

Mam nowego Lenovo Ideapad Yoga 13. Wbudowane urządzenie LAN / Bluetooth jest oznaczone w Linuksie jako 0bda: 1724 (przez lsusb). Żadne sieciowe urządzenia peryferyjne nie są zgłaszane przez lspci.

Online, sprzedawca: powyższy produkt wygląda na RT2573, jednak w systemie Windows urządzenie jest oznaczone jako RTL8723A.

Próbuję znaleźć moduł jądra systemu Linux (sterownik) dla tej karty WLAN. Próbowałem rt2500usb, rt2x00usb i rtl8723e na jądrach 2.6.xi 3.xx, ale bezskutecznie.

Opublikowałem wyniki lspci -nn -vi lsusb -vna: http://pastebin.com/dqvTSVjF


1
Z powodzeniem używam prototypowego sterownika Larry'ego Fingera, jak wspomniano na liście mailingowej jądra Linux: lkml.org/lkml/2013/4/1/280
Stefan van der Walt

sterownik jest dostępny na github: github.com/lwfinger/rtl8723au - wydawało się, że działa dobrze dla mojej Yoga i7 w dniu 13.04
choover

Odpowiedzi:


5

Wysłałem e-mail do pomocy technicznej Realtek i przysłali mi nowy sterownik (zip), który powinien pasować do tej karty. Pobieranie - http://www.mediafire.com/?sanq19s3vv1d9c9 W ten sposób staram się uzyskać Wi-Fi na pokładzie mojej jogi. Mam nadzieję, że komuś pomoże.


Cóż, Pozdrowienia !,
Potwierdzono

Dobrze. Następnie zdobądź to ze wszystkimi szczegółami w raporcie o błędzie. Ten identyfikator dostawcy / produktu wydaje się nie być zawarty w głównym jądrze Linuksa, więc wymaga to łatania. Jak zgłosić błąd?
gertvdijk

Czy ktoś zdołał to skompilować z jądrem 3.8? Czy jest zaktualizowany sterownik?
aditsu

2
Mam go do pracy z jądrem 3.8. To najbardziej szkicowa rzecz na świecie. from: wiki.debian.org/InstallingDebianOn/Lenovo/... Jeśli korzystasz z Linuksa 3.8, jak sugerowano na ekranie dotykowym, może pojawić się błąd podczas uruchamiania polecenia „make”, która wspomina o funkcji „demonizowania”. Ta funkcja została usunięta z jądra, z powodów, których autor nie jest zaznajomiony, dlatego poniższe mogą powodować problemy z bezpieczeństwem. Otwórz include / osdep_service.h i usuń linię wywołującą funkcję demonizacji. (Robisz to na własne ryzyko. Prawdopodobnie nie powinieneś tego robić ...).
zgchurch

1

Czy próbowałeś sterownika sugerowanego w tym poście na temat Realtek RTL8723AE-BT ? Jeśli system Windows ma rację co do karty, ten model jest bardzo podobny. Uważam, że jest to link do bezpośredniego łącza do bezprzewodowej wersji sterownika (innej niż BT) .

Byłbym ciekawy, czy ci się to uda, ponieważ rozważam wybór jogi. Powodzenia.


Dzięki Tohuw. Próbowałem tego sterownika przed opublikowaniem. Źródło, wydane przez Realtek, obsługuje tylko jądra do 3.0, o ile pamiętam. Łatki społecznościowe zapewniały wsparcie do 3.4. Przy użyciu wcześniejszego jądra 3.x lub 2.6 moduł jądra ładuje się, ale interfejs nie jest tworzony.
ryanjn

0

Niektóre z puzzli ..

dostawca: 0b05 to „ASUSTek Computer, Inc.”

sprzedawca: 0bda to „Realtek Semiconductor Corp.”

sprzedawca: 0b05 , produkt: 1724 to OEM Realtek „RT2573”

Ale ..

sprzedawca: 0bda , produkt: 1724 jest nie znany identyfikator produktu Realtek


Dzięki za sprawdzenie. Być może identyfikator produktu jest zbyt nowy? .. Naprawdę jestem zagubiony. Wyślę ponownie do Realtek e-maila, aby sprawdzić, czy mogą pomóc.
ryanjn
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.