12.10 nie zostanie zamknięty [zamknięty]


8

Mam zupełnie nowy Acer Aspire V5 z Windows 7 i 12.10. Kiedy zamykam 12.10 klikając na zamykanie, system uruchamia się ponownie, tzn. Wyłącza się, ale zamiast wyłączania, restartuje się od bios. Robi to za każdym razem. Jedynym sposobem na wyłączenie z wersji 12.10 jest naciśnięcie i przytrzymanie klawisza zasilania. Jakieś pomysły?


1
Co się stanie, jeśli uruchomisz „sudo shutdown -h now” z terminala? Co się stanie, jeśli odłączysz kabel zasilający laptopa i spróbujesz się wyłączyć?
CoalaWeb,

@coalaWeb: Cześć. Próbowałem polecenia, o którym wspomniałeś w terminalu, ale mój laptop wyłącza się i uruchamia ponownie. To nie wydaje się rozwiązać problemu. Masz pomysł, co można zrobić?

3
Cześć. Słyszałem o ludziach mających problemy z „-h” halt spróbuj „sudo poweroff”, a jeśli to nie zadziała, wypróbuj ustawienia bios.
CoalaWeb,

@ user50652 Daj nam znać, jeśli problem został rozwiązany lub nadal występuje. Dzięki
Lucio,

2
... lub „sudo shutdown -P now”
feligiotti

Odpowiedzi:


0

Problem z konfiguracją Hm, poszukaj ustawień /etc/dla czegoś takiego jak pmlub powermangment. Zobacz także /var/log/. Tymczasem możesz skorzystać sudo shutdown -P nowz terminala.


0

Spróbuj otworzyć Terminal (Control + Alt / Option + T), a następnie wpisz: „sudo shutdown now” lub „sudo poweroff”.

Mam nadzieję że to pomoże!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.