Czysto odinstaluj ubuntu z Nexusa 7


8

Jeśli zainstaluję Ubuntu na Nexusie 7 (postępując zgodnie z instrukcjami na https://wiki.ubuntu.com/Nexus7/Installation ), a później go odinstaluję, czy urządzenie będzie w oryginalnym stanie, czy pozostaną po nim ślady?

Szczególnie niepokoją mnie następujące kwestie:

  • Czy unieważnię gwarancję? (W praktyce, nie jest to całkowicie zgodne z prawem. Czy mogę przynieść ponownie flashowane urządzenie do sklepu i udawać, że jest oryginalne?)
  • Czy mogę ponownie zablokować bootloader?
  • Czy istnieją „bezpieczniki” lub przełączniki wykrywania sabotażu, które informują, że kiedyś zainstalowano coś innego?
  • Czy tracę funkcje w Androidzie, jeśli raz odblokowałem bootloader lub zainstalowałem Ubuntu (np. Możliwość odtwarzania filmów DRMed)?

Odpowiedzi:


10

Instalacja Ubuntu na Nexus7 nie wymaga rootowania telefonu. Wymaga odblokowania modułu ładującego, co spowoduje unieważnienie gwarancji podanej na urządzeniu podczas odblokowywania. Możesz go ponownie zablokować później, ale niestety nie wiem, czy są jakieś liczniki, które będą w stanie wykryć, że sfałszowałeś go.

EDYCJA: Chris-Wayne, który jest w moim zespole w firmie Canonical o nazwie Google i oświadczył przez telefon, że odblokowanie bootloadera, zainstalowanie czegoś, a następnie przywrócenie do stanu początkowego i ponowne zablokowanie NIE spowoduje unieważnienia gwarancji. Niestety nie mamy tego na piśmie, ale zachęca to do wysłuchania.


3

Google zapewnia mnie, że dopóki wykonasz następujące czynności, gwarancja będzie honorowana. Błyskawicznie zapisz Androida z powrotem na urządzeniu (zgodnie z opisem w wiki na http://wiki.ubuntu.com/Nexus7/Installation ) i ponownie zablokuj bootloader, ustawiając urządzenie w trybie fastboot, podłączając się do komputera i bieganiefastboot oem lock

W tym momencie powinno być zero problemów, będzie tak, jakbyś właśnie kupił nowe urządzenie.


0

Znalazłem sposób na całkowite usunięcie dotyku z mojego N7. Wszystko czego potrzebujesz to MultiROM zainstalowany na twoim urządzeniu. Następnie wybierz Lista ROM, stuknij ten, który chcesz usunąć, i wybierz tak proste.


-1

Czy unieważnię gwarancję? (W praktyce, nie jest to całkowicie zgodne z prawem. Czy mogę przynieść ponownie flashowane urządzenie do sklepu i udawać, że jest oryginalne?)

  • jeśli zresetujesz urządzenie do trybu użytkownika innego niż root, wówczas urządzenie będzie objęte gwarancją

Czy mogę ponownie zablokować bootloader?

  • według mnie, kiedy instalujesz zapasową pamięć ROM, domyślnie blokujesz bootloader

Aby uzyskać więcej informacji na temat pytań, sprawdź następujący link:

http://www.jayceooi.com/2012/08/19/how-to-restore-stock-firmware-on-nexus-7-video/


Jest to metoda oparta na systemie Windows. Istnieją również instrukcje, jak to zrobić w Ubuntu tutaj: wiki.ubuntu.com/Nexus7/Installation ( Zwracanie Nexusa 7 na
zapasowego

Czy to ci nie zaprzecza: developers.google.com/android/nexus/images#nakasi Po przywróceniu obrazu fabrycznego zaleca się zablokowanie programu ładującego ze względów bezpieczeństwa.
David 6
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.