Jak wyłączyć wyskakujące okienko „Wymagany odblokowanie PIN karty SIM”?


8

Zainstalowałem Ubuntu 12.10 na moim Lenovo W500 i to irytujące wyskakujące okienko pojawia się przy uruchomieniu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Napis tekstowy: „Wymagane odblokowanie PIN karty SIM” i „Mobilne urządzenie szerokopasmowe„ Ericsson F3507g ”wymaga kodu PIN karty SIM, zanim będzie można go użyć.” (dla wyszukiwarek)

Nie planuję używać tego urządzenia i chcę po prostu wyłączyć to okienko.

Odpowiedzi:


4

Właśnie miałem ten sam problem z moim W520 na Ubuntu 14.04 (w ogóle nie chcę korzystać z urządzenia, ale nie chcę też dodawać żadnych specjalnych ustawień) i rozwiązałem go przez całkowite wyłączenie mobilnego internetu szerokopasmowego:

 • Wejdź do BIOS
 • Nawigować do Security -> I/O Port Access
 • Ustaw Wireless WANnaDisabled

Nigdy więcej wyskakujących okienek.


5

Musisz znać PIN karty SIM, jeśli chcesz wyłączyć sprawdzanie PIN. Istnieją dwie możliwości:

1) Włóż kartę SIM do telefonu komórkowego , wprowadź kod PIN. Poszukaj „wyłącz PIN” w ustawieniach telefonu komórkowego.

2) Użyj gsmctl jak opisano tutaj :

sudo apt-get install gsm-utils
sudo gsmctl -d /dev/ttyUSB0 -o unlock sc all 1234

gdzie 1234 to PIN. Sprawdź ścieżkę urządzenia (ttyUSB *) z dmesg po podłączeniu modemu GSM. Powinno to wyglądać podobnie do tego:

[13274.395894] option 2-4:1.0: GSM modem (1-port) converter detected
[13274.396084] usb 2-4: GSM modem (1-port) converter now attached to ttyUSB0

W rzeczywistości nie jest to prawdziwa odpowiedź . Ponieważ użytkownik nie zna jego PINnumeru, więc twoja metoda nigdy dla niego nie zadziała. Również powyższa odpowiedź sprawi, że twoje informacje będą łatwiejsze
Lucio

Mam wbudowaną kartę SIM. Jak mogę znaleźć nazwę urządzenia?
Sadi

@Sadi Co rozumiesz przez nazwę urządzenia? Jeśli szukasz urządzenia w / dev / możesz spróbowaćhwinfo
herr-biber

1
Mam na myśli ścieżkę urządzenia. Ponieważ nie mam modemu USB GSM, ale kartę SIM włożoną do gniazda, myślę, że powinno to być coś innego niż „/ dev / ttyUSB0”. Skąd to wiem?
Sadi,

2
Jest to jedyna ważna opcja, aby trwale usunąć kod PIN z karty SIM (bez wyłączania go). A dla takich jak ja, którzy mają zintegrowany modem (nie USB), próbowałem, /dev/ttyACM0jak pokazano w linkowanym blogu i działało idealnie.
BigBourin,

2

Dla mnie mmclidziała tylko :

 1. lista modemów

  mmcli -L
  
 2. dostać ścieżkę do karty SIM

  mmcli -m "MODEM-NUMBER"
  
 3. wyłącz PIN

  mmcli -i "PATH-TO-SIM" --pin="PIN" --disable-pin
  

1

Zaznacz znak opcji Automatically unlock this device. Możesz go trwale wyłączyć, wyłączając PIN. Możesz poprosić dostawcę o usunięcie kodu PIN karty SIM.


1
Nie znam swojego kodu PIN, ponieważ nigdy wcześniej nie korzystałem z tej karty.
ayckoster

2
Po zaznaczeniu opcji „Automatycznie odblokuj to urządzenie” i pomyślnym wprowadzeniu kodu PIN nadal od czasu do czasu pojawia się ten sam monit. Zastanawiam się, dlaczego tego nie pamięta?
Sadi

1
W ten sposób zapamiętasz pin tak długo, jak długo urządzenie będzie zasilane. Gdy tylko uruchomisz ponownie lub położysz laptopa w tryb uśpienia, poprosi o to ponownie. Jest to więc całkiem bezużyteczne, nawet nie jestem pewien, jaka jest różnica z tym niezaznaczonym.
BigBourin,

1

Czy mobilna karta szerokopasmowa jest wymienna, to znaczy tylko karta? Możesz to po prostu wyciągnąć. Ponadto, jeśli uruchomisz Menedżera sieci (połączenie sieciowe) i klikniesz kartę „Mobilny Internet szerokopasmowy”, powinieneś być w stanie albo go edytować, i powiedzieć mu, aby nigdy nie łączył się, lub całkowicie usunąć połączenie. Niestety nie mam mobilnej karty szerokopasmowej, więc nie mogę podać więcej szczegółów.


0

Ponieważ nie chcesz korzystać z wbudowanego modemu 3G, możesz go wyłączyć:

Otwórz w wierszu polecenia sudoedit /etc/rc.locali przed wierszem z exit 0dodaniem:

rfkill block wwan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.