Automatycznie podłącz mysz Bluetooth


8

Mam mysz bluetooth (Apple Mighty Mouse), której używam z Kubuntu (KDE). Zawsze muszę ręcznie łączyć się z myszą, chociaż jest ona wymieniona jako zaufane urządzenie. Jak mogę automatycznie podłączyć mysz po włączeniu? A przynajmniej połączyć ponownie po zawieszeniu?


Możesz wypróbować metodę wymienioną tutaj help.ubuntu.com/community/BluetoothSetup
CoalaWeb

1
To wygląda na przestarzałe, nie mam /etc/default/bluetoothkonfiguracji, ale /etc/bluetoothfolder.
Martin Ueding

Odpowiedzi:


3

Możesz hciconfigto zrobić.

Najpierw ręcznie podłącz mysz, jak zwykle, a następnie otwórz terminal i uruchom, hciconfig -aaby pobrać jego nazwę. Powinno to być coś, hciXgdzie Xjest numer twojego urządzenia. Możesz albo użyć hcitool scan, to powinno także podać nazwę.

Po wykonaniu tej czynności możesz wymusić wykrywanie urządzenia Bluetooth, uruchamiając

sudo hciconfig <name_of_your_mouse> reset

W tym celu automatycznie przy każdym rozruchu, który chcesz edytować /etc/init.d/bluetoothi dołączyć magiczną linię na końcu pliku: hciconfig <name_of_your_mouse> reset. Następnie zapisz, uruchom ponownie i powinno działać wiecznie.

Upewnij się także, że mysz jest podłączona w czasie uruchamiania. Jeśli podłączysz go po uruchomieniu, będziesz musiał ponownie ręcznie wykryć mysz.

Mam nadzieję że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.