Czy obsługa SSD TRIM jest nadal automatyczna w wersji 12.10?


8

Ludzie, miałem automatyczne TRIM działające na moim laptopie z systemem Ubuntu Precise. Jak w przewodniku TRIM , dodałem discardopcje montowania w / etc / fstab i hdparm --read-sectorprzeczytałem zero natychmiast po synchronizacji rm &&. Używając tego samego sprzętu, laptopa i dysku SSD, TRIM wydaje się nie być automatyczny po aktualizacji do Quantal.

Rozumiem, że test w przewodniku, o którym wspomniałem powyżej, niekoniecznie musi działać . SSD usuwają bloki i tak dalej. Ale Quantal jest co najmniej inny. Po usunięciu pliku i zsynchronizowaniu jego dane są nadal na dysku i cofane, nawet po odczekaniu kilku minut. fstrim spowoduje 0 bloków martwego pliku. Pewnego razu. Powtórz ten sam test pięć minut później, a fstrim nic nie robi.

Myślę, że to prawdopodobnie problem z jądrem, ale to pudełko jest zbyt czarne dla mojej pochodni. Jestem gotów uwierzyć, że jądro 3.5 lepiej wie, czego chcę, i mimo wszystko wygląda dobrze, ale wygląda na to, że na świecie nie ma już TRIM. Czy ktoś ma czerpak na TRIM w Quantal / kernel 3.5?

Odpowiedzi:


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.