„Interwały tworzenia kopii zapasowych” w pliku rsnapshot.conf?


11

Proste pytanie dotyczące rsnapshot.

Aby wykonywać codzienne kopie zapasowe, dodam linie do crona w moim Ubuntu.

Dlaczego mam te wiersze w pliku rsnapshot.conf?

#########################################
#      BACKUP INTERVALS      #
# Must be unique and in ascending order #
# i.e. hourly, daily, weekly, etc.   #
#########################################

interval    hourly 6
interval    daily  7
interval    weekly 4
#interval    monthly 3

Jeśli używam crona, czy powinienem je wyłączyć? dzięki

ps. Właśnie zdałem sobie sprawę, że w crontab wciąż mam „co godzinę” i „codziennie”. Czy powinienem wtedy odkomentować tylko ten, którego używam w crontab? I po co określać godzinę, jeśli jest już podana w cronie? Jestem nieco zdezorientowany.

# crontab -e
0 */4 * * * /usr/local/bin/rsnapshot hourly
30 23 * * * /usr/local/bin/rsnapshot daily

1
Powiązane: Jeśli twój system nie jest zasilany 24/7, prawdopodobnie chcesz użyć anakronu, a nie crona. Aby uzyskać więcej informacji, np. Patrz: thegeekstuff.com/2011/05/anacron-examples
Alex

Odpowiedzi:


11

Twoje zadanie crontab wywoła odpowiedni typ zadania rsnapshot do uruchomienia. Jeśli uruchomisz rsnapshot co godzinę , w katalogu wyjściowym utworzysz katalog o nazwie „hourly.0”. Uruchom ponownie, utworzy „hourly.1”.

Tak więc dla każdego elementu, który włączasz w swoim crontabie, w twoim /etc/rsnapshotpliku powinna znajdować się odpowiednia linia interwału . Jeśli na przykład zdecydujesz się nie używać interwału godzinowego, po prostu zostaw linię interwału w konfiguracji, ale nie uruchamiaj zadania cron, które określa „godzinny”.

Zamieszanie powstaje tylko dlatego, że domyślne nazwy to „co godzinę”, „codziennie” i tak dalej. Są to po prostu etykiety, które można zmienić w zależności od potrzeb.

Dla mojego rsnapshot używam „dniago”, „tygodniago” i „miesiąceago”:

alternatywny tekst


ok dzięki, ostatnie pytanie. Powiedzmy, że mam interwał co godzinę 2 i 0 * / 5 * * * / usr / local / bin / rsnapshot co godzinę w crontab. W takim przypadku wykonuję cogodzinną kopię zapasową co 5 godzin i tylko 2 kopie są przechowywane na serwerze kopii zapasowych. Czy to jest poprawne ?
aneuryzm

Zgadza się. Będziesz generować co godzinę. 0 i co godzinę. 1, co 5 godzin. Przy trzeciej iteracji co godzinę 1 jest usuwany, co godzinę 0 zmienia się na co godzinę 1 i tworzony jest nowy co godzinę.0. I tak dalej, ciągle nadpisując najstarsze.
Scaine

2

Nie, nie powinieneś ich wyłączać.

Konfiguracja interwału mówi rsnapshot

 • ile migawek każdego poziomu należy zachować. W twoim przykładzie po 6 migawkach „co godzinę” najstarsze „co godzinę” jest usuwane.
 • gdzie uzyskać zawartość bieżącej migawki. Górny wpis (w twoim przypadku „co godzinę”) jest kopiowany ze źródła, podczas gdy pozostałe wpisy po prostu prowadzą do najnowszej migawki z jednego poziomu powyżej.

Etykiety przedziałów, takie jak „dzienny” i „tygodniowy” nic nie znaczą (możesz je nazwać „x” i „y”, jeśli chcesz), ale muszą pasować do argumentu, który przekazujesz do rsnapshot, gdy go wywołujesz.

Krótko mówiąc, potrzebujesz obu - konfiguracji interwału, aby poinformować rsnapshot o relacjach między poszczególnymi interwałami oraz crona, aby go wykonać.


2

Jeśli na przykład zdecydujesz się nie używać interwału godzinowego, po prostu zostaw interwał> wiersz w konfiguracji, ale nie uruchamiaj zadania cron, które określa „godzinny”.

To nie do końca dobrze, przynajmniej nie w obecnej wersji rsnapshot.

Pierwszy wiersz „zachowaj” w pliku rsnapshot.conf (np. „Co godzinę”) informuje, do której nazwy należy skopiować bieżącą kopię zapasową. Reszta się obraca. Ze strony podręcznika:

Poziomy kopii zapasowych muszą być określone w pliku konfiguracyjnym w kolejności od najczęstszej do najmniejszej. Pierwszy wpis to ten, który zostanie zsynchronizowany z punktami kopii zapasowej. Kolejne poziomy tworzenia kopii zapasowych (np. Codziennie, co tydzień itp.) Po prostu obracają się, a każdy wyższy poziom tworzenia kopii zapasowej jest pobierany z poziomu poniżej dla katalogu .0.

Więc jeśli nigdy nie będziesz dzwonić rsnapshot hourly, twój plik rsnapshot.conf nie powinien mieć retain hourlylinii.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.