Różnica między dwoma reżimami?


13

Mam dwa identyczne foldery, ale nie są one identyczne (na przykład katalog instalacyjny Java). Jeden katalog ma jeden dodatkowy plik, a jeden plik został zmieniony.

Czy jest jakieś łatwe w użyciu narzędzie do sprawdzenia tego, czy muszę napisać w tym celu skomplikowany skrypt bash?

PS Szukam narzędzia wiersza polecenia, ale jeśli znasz jakieś narzędzia GUI, podziel się wiedzą.

Odpowiedzi:


27
diff -qr dir1 dir2 | sort

To porówna pliki w dwóch katalogach.

Jeśli jesteś sadystą, możesz upuścić qargument (i | sortpotok), a zobaczysz wszystkie różnice między wszystkimi plikami ... Ale wynik jest dość trudny do interpretacji w ten sposób.

Jeśli masz dużo do zrobienia, być może przesyłanie strumieniowe less(po prostu dodaj | lessdo polecenia) pozwoli ci zobaczyć to trochę łatwiej.


20

meldjest dobrym graficznym frontendem dla różnic, który pokazuje listę plików obok siebie. Zainstaluj meld z Centrum Oprogramowania Ubuntu:

Zainstaluj za pośrednictwem centrum oprogramowania

Lub użyj tych poleceń z terminalem:

sudo apt-get install meld
meld dir1 dir2

stopiony w akcji


1

Jeśli chodzi o GUI, kdiff3 wydaje się być w stanie porównywać katalogi.


czy to nie tylko dla KDE?
UAdapter

Program wykorzystuje biblioteki QT i KDE. Oznacza to, że biblioteki te muszą zostać zainstalowane, ale nie że cały pulpit KDE musi być obecny. Podobnie jak wszystkie inne programy oparte na tych bibliotekach, kdiff3działa bez problemów na GNOME lub innych środowiskach pulpitu.
loevborg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.