Błąd X: „Znaleziono ekrany, ale żaden nie ma użytecznej konfiguracji”


8

Od jakiegoś czasu działam cicho w wersji 12.04 (64-bit) bez większych problemów. Ale podczas próby zalogowania się dzisiaj interfejs GUI nie pojawił się i utknął w migającym kursorze. Przełączyłem się na konsolę ( CTRL- ALT- F1), aby zobaczyć, na czym polega problem. Przyglądam się /var/log/Xorg.0.log, otrzymuję następującą linię awarii: (EE) Screen(s) found, but none have a usable configuration

Pomyślałem, że może to mieć coś wspólnego ze sterownikami Nvidii, więc wyczyściłem nvidia stuff ( sudo apt-get purge nvidia*) i przywróciłem plik xorg.conf do małego, niezawodnego, używającego vesa. Ale nadal pojawia się ten sam błąd, więc nie wydaje mi się, że przyczyną są problemy z NVIDIA.

Jestem teraz naprawdę zakłopotany, jakieś pomysły? Zakładam, że ostatnia aktualizacja coś zmieniła, ale nie jestem pewien, co zostało zaktualizowane, co mogło to spowodować.

Odpowiedzi:


1

Mógłbym rozwiązać to, rekonfigurując GUI, wykonując:

Xorg -configure
dpkg --configure -a

i restartowanie. W moim przypadku odzyskałem poprzednią (poprawną konfigurację).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.