Dlaczego wersje Ubuntu używają nazw, a nie tylko liczb?


8

Jak mówi tytuł - po co używać nazw, a nie tylko numerów wersji?


1
Myślę, że jest to po prostu niesamowicie denerwujące. Wiem, że korzystam z 14.04 lub 16.04, czy teraz WTF jest adresem URL repozytorium apt? Nie mam pojęcia i muszę to sprawdzić.
Fałszywe imię

Odpowiedzi:


9

Myślę, że przeczytanie tego odpowie na twoje pytanie

MarkShuttleworth powiedział co do tego, skąd pochodzi schemat nazewnictwa:

A co z systemem nazw „Funky Fairy”? Wiele rozsądnych ludzi zastanawiało się, dlaczego wybraliśmy ten schemat nazewnictwa. Stało się to jako żart na promie między Circular Quay a gdzie indziej w Sydney w Australii:

lifeless: how long before we make a first release?
sabdfl: it would need to be punchy. six months max.
lifeless: six months! thats not a lot of time for polish.
sabdfl: so we'll have to nickname it the warty warthog release.

I voila, nazwa utknęła. Pierwsza lista mailingowa dla zespołu Ubuntu nosiła nazwę „guziki”, a my spędzaliśmy czas na #warthogs na irc.freenode.net. W kolejnych wydaniach chcieliśmy trzymać się nazw „wieprzy”, więc mieliśmy Jeża Hoarego i Grumpy Świstaka. Ale „Grumpy” po prostu nie brzmiało dobrze, na wydawnictwo, które wyglądało naprawdę dobrze i miało fantastyczny udział społeczności. Rozejrzeliśmy się i znaleźliśmy „Breezy Badger”. Nadal będziemy używać „Grumpy Groundhog”, ale plany te wciąż są niespodzianką ... Dla tych z was, którzy myślą, że wybrane nazwiska mogą zostać ulepszone, możecie poczuć ulgę, wiedząc, że „Breezy Badger” początkowo być „Bendy Badger” (nadal uważam, że to zachwiało). Byli inni ... Przez całe nasze zdrowie psychiczne postaramy się zachować te nazwy alfabetyczne po Breezy. Możemy pominąć kilka liter i w końcu będziemy musieli zawinąć. Ale konwencja nazewnictwa jest tu przynajmniej trochę dłużej. Możliwości są nieskończone. Gregious Gnu? Antsy Aardvark? Flegmatyczny Bażant? Wysyłasz je, rozważymy je.

martwy to Robert Collins. Sabdfl to Mark Shuttleworth.

Źródło: https://wiki.ubuntu.com/DevelopmentCodeNames


8

Ale używają liczb dla dystrybucji 8.04, 9.04, 10.04, 11.04, 12.04, 12.10 itd.

Nazwy zwierząt są używane tylko jako kodowe nazwy programistyczne dla następnej wersji, jeśli spojrzysz na wszystkie materiały marketingowe dotyczące Ubuntu (takie jak strona internetowa), zauważysz je bardzo rzadko, jeśli w ogóle wspomnisz nazwę zwierząt z wersji Ubuntu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.