Logitech Microphone (AK5370) niesłyszalna głośność


8

Ten mikrofon kupiłem od Amazon w zeszłym tygodniu. Wykryto to dobrze w 12.10. Widzę to w preferencjach dźwiękowych. Problem polega na tym, że głośność jest tak niska, że ​​jest niesłyszalna, nawet gdy w tym oknie dialogowym jest ustawiona na maksimum. To jest praca, jak widzę, że osoba odpowie metr na hałas, ale to jest po prostu zbyt niskie.

alsamixerKontrola jest taka sama, więc to nie pomaga. Próbowałem też się z tym pogodzić pulseaudio, ale bezskutecznie.

W lsusbto Bus 002 Device 004: ID 0556:0001 Asahi Kasei Microsystems Co., Ltd AK5370 I/F A/D Converter.


Powinienem zauważyć, że inne mikrofony (mianowicie ten wbudowany w moją kamerę internetową) działają dobrze.
Iain Lane

Czy przetestowałeś go na innym komputerze lub systemie operacyjnym?
Anthony,

@IndLane - coś w tym blogu na temat korzystania z audacity, które działa dla Ciebie? blog.highub.com/linux/…
fossfreedom

@Anthony - tak. Właśnie wypróbowałem to w systemie Windows. W rzeczywistości jest tak samo - może wadliwy?
Iain Lane

1
Szkoda, że ​​wadliwy mikrofon wart jest nagrody w wysokości 250 punktów rep. To była moja pierwsza myśl, ale nie sądziłem, że warto przetestować mikrofon jako odpowiedź. Zawsze najlepiej jest przetestować sprzęt w innych środowiskach, jeśli ma to zastosowanie.
Anthony

Odpowiedzi:


0

Więc twój mikrofon nie działa?

Przejdźmy przez kroki rozwiązywania problemów, aby zdiagnozować problem.

 1. Przetestuj mikrofon w innym środowisku.

  • Jeśli masz konfigurację podwójnego rozruchu, przetestuj mikrofon w innym zainstalowanym systemie operacyjnym.
  • Wypróbuj dysk na żywo z innej dystrybucji.
   - Jeśli żaden z tych testów nie zakończy się funkcjonalnym mikrofonem, możliwe jest, że albo mikrofon działa nieprawidłowo, albo fizyczny port w urządzeniu jest uszkodzony.
 2. Przetestuj na innej maszynie fizycznej

  • Jeśli mikrofon nie działa na innym komputerze, prawdopodobnie mikrofon jest uszkodzony.
 3. Przetestuj inne mikrofony w swoim urządzeniu.

  • Jeśli znany z działania mikrofon nie działa, istnieje prawdopodobieństwo, że albo fizyczny port w komputerze jest uszkodzony, albo występuje problem z PulseAudio / ALSA.

Jeśli po przetestowaniu fizycznego sprzętu stwierdzisz, że wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami, ale nadal nie masz funkcjonalnego mikrofonu, być może PulseAudio lub ALSA wymagają dodatkowej konfiguracji.

PulseAudio
Upewnij się, że urządzenie wejściowe, którego chcesz użyć, jest odpowiednio wybrane pavucontrol. Karta Nagrywanie pokaże aktywne urządzenie wejściowe. Zakładka Input pozwala wybrać port wejściowy do użycia i dostosować wzmocnienie. Wartości powyżej 100% są dozwolone. Dodatkowa konfiguracja jest dostępna za pomocą narzędzia pacmd .

ALSA
Korekty urządzeń można wprowadzać z amixerterminala. Upewnij się, że urządzenia nie są wyciszone. Możesz także ustawić głośność urządzenia.


Istnieją również inne wspaniałe przewodniki i strony forum, które mogą być pomocne. Polub ten post na ubuntuforums. ubuntuforums.org/showthread.php?t=205449 Ponieważ inne odpowiedzi były tak zwięzłe, pomyślałem, że może być korzystne dla społeczności, aby mieć coś bardziej szczegółowego. Podana tutaj odpowiedź ma być na tyle ogólna, by dotyczyć wszystkich, a jednocześnie na tyle szczegółowa, aby skłonić ich do sukcesu. Powodzenia w podróży!
Anthony

5

Oto najwyżej oceniona 1 ocena gwiazdkowa Twojego mikrofonu.

Ja i mój przyjaciel zamówiliśmy ten sam mikrofon od Amazon tego samego dnia. Przybyli wkrótce. Ale ten, który otrzymałem, był wadliwy, a wzmocnienie mikrofonu jest bardzo niskie.

Mikrofon mojego przyjaciela wydawał się działać dobrze. Wymieniliśmy więc jednostki i sprawdziliśmy, czy nie ma to nic wspólnego z naszymi komputerami. I ten mikrofon wciąż był wadliwy. Więc zwróciłem mój i dostałem jednostkę zastępczą. Ale niestety wymieniony moduł, który otrzymałem, był również wadliwy!

Jeśli Google „Logitech Mic gain gain low”, możesz znaleźć całe forum na stronie Logitech, gdzie ludzie mają problem, i powiem ci, że to nie ma nic wspólnego z systemem operacyjnym, jak ludzie mogą ci powiedzieć. Wypróbowaliśmy 2 wadliwe urządzenia w OS X 10.8, OS X 10.7, Win 7, Win 8 i wygląda to na problem projektowy przynajmniej w niektórych partiach.

Wygląda na to, że masz jeden z wadliwych mikrofonów.


Rozważ włożenie większego wysiłku w odpowiedź. Podaj metody testowania sprzętu i dodatkowe kroki, które należy podjąć, jeśli testowanie wykaże, że sprzęt działa. Przykład: Przetestuj mikrofon na innym komputerze. Przetestuj inny mikrofon w komputerze (upewnij się, że port działa). Jeśli wszystkie testy wykażą działanie sprzętu, dostosowanie wzmocnienia można wykonać za pomocą pavucontrol. Dodatkowe zmiany można wprowadzić za pomocą amixer lub pacmd.
Anthony

1

Mam ten sam mikrofon i działa (teraz) dobrze. Po przeczytaniu twojego postu zauważyłem, że mój przestał działać (dziwny analogowy hałas, ale brak sygnału) od czasu aktualizacji do 12.04, ale restart i pozostawienie go podłączonego do rozruchu naprawiły to.

Upewnij się, że instalujesz, pavucontroljeśli go nie masz (myślę, że domyślnie przestali go wysyłać, ale może to się zmieniło). Jest to nadal najskuteczniejszy sposób „debugowania” problemów z nagrywaniem Pulse-ale-not-ALSA. Pozwala również zwiększyć zysk powyżej 100%, co może być potrzebne tutaj.urządzenia wejściowe pavucontrol

Mam nadzieję, że to pomaga. To także świetny mikrofon w tej cenie :)


Nie, przepraszam, to nie jest dobre. Uruchomiłem ponownie z podłączonym (i włączonym!) I nie ma różnicy. Mogę ustawić tę kontrolę na maksimum - w rzeczywistości jest to ta sama kontrola, co w oknie GNOME - i obawiam się, że jest zdecydowanie zbyt cicha. Na szczęście okazuje się, że moja nowa kamera ma również wystarczająco dobry mikrofon, więc to nie koniec świata.
Iain Lane

1

Publikuję to w nadziei, że ktoś zda sobie sprawę z tego, czego nie zrobiłem:

Ten mikrofon ma zielony przycisk. Musisz go nacisnąć, aby go włączyć. Prawdopodobnie 30 minut debugowałem ten sam problem w tym pytaniu; Widziałem tylko bardzo mały zysk na mikrofonie. Potem spojrzałem w dół, nacisnąłem przycisk i uderzyłem głową w biurko.


Chciałbym, żeby to działało dla mnie! Niestety próbowałem tego w tym czasie (i po prostu zrobiłem to jeszcze raz, aby sprawdzić dwukrotnie, bezskutecznie). Dzięki za opublikowanie. Mam nadzieję, że to pomaga komuś innemu. :-)
Iain Lane,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.