Jak mogę wykonać kopię lustrzaną / odwrócić obraz?


15

Z dziwnych powodów, o które najlepiej nie pytać, mam podłączony do komputera projektor skierowany w lustro. Obraz komputera jest więc wyświetlany na ścianie, ale jest dublowany.

W systemie Linux (ubuntu) mogę przejść do preferencji wyświetlania i ustawić zewnętrzny monitor tak, aby miał obrócony obraz. Czy istnieje sprytny sposób, aby ustawić obracanie / odwracanie obrazu?


1
Podoba mi się, gdy pytania stają się funky. Pokażę, co mogę wymyślić. Więc pozwól mi zrozumieć, że obraz wychodzi z projektora, odbija się od lustra i ląduje na ścianie?
Luis Alvarado,

1
Może to zależeć od używanego sterownika karty graficznej. Również sam projektor może mieć taką opcję.
Daniel

Tak, obraz odbija się w lustrze i ląduje na ścianie (jeśli jestem szczery na stole, stąd życzenie lustra). Najpierw próbowałem znaleźć opcję na monitorze.
Gregory

To opcja w moim projektorze. Nie wiedziałem, dlaczego ktokolwiek miałby korzystać z takiego ustawienia. Teraz wiem, dzięki!
Marc

Odpowiedzi:


14

Ok po testach z 2 komputerami. Znalazłem następujące:

Na niektórych zintegrowanych kartach, takich jak Intel, możesz używać xrandr w konsoli. Na przykład:

Idź do konsoli ( Ctrl+ Alt+ T)

xrandr -xodwróci wideo poziomo jak lustro.
xrandr -yodwróci wideo pionowo.
xrandr -y -xobróci oba.
xrandr -o normalpowróci do normalnego wideo.
xrandr -o invertedbędzie ... odwrócić Oo

Ale jeśli masz (w moim przypadku) Nvidię, najprawdopodobniej to nie zadziała. Aby Nvidia działała, musisz:

Edytuj ci xorg.conf: sudo nano /etc/X11/xorg.conf

Finde sekcję, która ma sterownika „nvidia” w nim

Skopiuj i wklej następujące elementy na końcu tej sekcji: Opcja „RandRRotation” „on”

Spowoduje to aktywowanie rotacji dla Nvidii, która jest domyślnie wyłączona. Dlaczego wyłączone domyślnie nie wiem.

Po ponownym uruchomieniu komputera możesz zmienić orientację, ale NIE odbicie. Mam na myśli to, że Nvidia nie obsługuje jeszcze opcji odbicia, takich jak -x lub -y w xrandr. Będę szukał trochę więcej, ponieważ pytanie jest interesujące.


3
Jeśli testujesz tego rodzaju rzeczy bez skonfigurowanego lustra, sugeruję najpierw wejść xrandr -o normal, abyś mógł nacisnąć w górę, w górę, wejść bez przekręcania głowy. :)
Gregory

1
Podoba mi się twoje podejście do fajnych pytań. Używanie xrandr -xdziałało, ale wyłączałoby główny monitor (którego chciałem użyć odpiętego). W każdym razie doprowadziłeś mnie do xrandr --helpi po pewnym namyśle doszedłem do następującego polecenia, które robi to, co chcę. xrandr --output VGA1 --reflect x
Gregory

2
Po prostu spędziłem zdecydowanie za dużo czasu, grając z tym i maniakalnie się śmiejąc. Myślę, że spędziłem dziś zbyt dużo czasu przed ekranem.
Wayne Werner
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.