Instalowanie systemu Ubuntu Linux na PS2


8

Chcę zainstalować system Ubuntu Linux na PS2 (model SCPH-50004). Dużo szukałem w Google i innych wyszukiwarkach, ale znalazłem tylko ten film na YouTube i nie jest to dokładnie to, czego chciałem. Jestem całkiem nowy w Linuksie, więc potrzebuję pomocy w tym. Czy można zainstalować Ubuntu na PS2? W jaki sposób?

Odpowiedzi:


8

Procesor PS2, zwany „Emotion Engine”, jest procesorem z rodziny MIPS. Ponieważ Ubuntu Linux obsługuje tylko platformy i386, AMD64 i ARM, nie można go zainstalować na PS2. Musisz poszukać dystrybucji, która obsługuje platformę MIPS.


4
Czy wiesz, czy można skompilować Ubuntu dla rodziny MIPS?
jrg

Tak, teraz też się zastanawiam, czy można to zbudować, zbudować dla rodziny procesorów MISP. I przepraszam, że wcześniej pytałem w niewłaściwym miejscu.
AHugoH

2
Od 27 grudnia 2009 roku na Ubuntu Brainstorm jest propozycja dotycząca przeniesienia Ubuntu do MIPS i nie wygląda to na najwyższy priorytet. Technicznie rzecz biorąc: „tak, jest to możliwe”; Można to powiedzieć, ponieważ Debian (dystrybucja Ubuntu jest rozwidlona) ma port MIPS. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, że przenoszenie dystrybucji, takiej jak Ubuntu, na nową platformę nie polega tylko na zapewnieniu unikalnej kompilacji. Utrzymuje go również w miarę upływu czasu (tj. Przebudowuje pakiety za każdym razem, gdy jest to poprawka bezpieczeństwa itp.). Obie te operacje wymagają
dużego

Ok, wtedy spróbuję rozproszenia Debiana dla mips.
AHugoH,

Teraz, kiedy miałem pobrać port Debiana MIPS, zobaczyłem, że jądro Linuksa, którego używa, można pobrać tutaj . Czy nie mogę używać tego jądra na Ubuntu?
AHugoH,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.