Jakiego menedżera zapory GUI należy użyć, aby zastąpić Firestarter?


8

Najwyraźniej Firestarter nie jest już utrzymywany i nie ma żadnych opcji w interfejsie do obsługi połączenia z VPN. W tej chwili moja sieć VPN nie działa, jeśli moja zapora jest aktywowana.

Chciałbym znaleźć alternatywnego menedżera zapory GUI, który pozwoli mi dokonać konfiguracji, aby pomieścić moją usługę VPN. Z których powinienem korzystać i jakie uwagi powinienem wziąć pod uwagę podczas migracji z Firestarter?

Przeprowadziłem wyszukiwanie w Google i próbowałem ograniczyć wyniki w ciągu ostatniego roku, ale wygląda na to, że ludzie nadal zalecają Firestarter, mimo że nie jest utrzymywany.

Niemal z pewnością ktoś prawdopodobnie zasugeruje, że po prostu zarządzam moimi „iptables” z wiersza poleceń. Proszę zrozumieć, że nie jestem zainteresowany interfejsem wiersza poleceń do zarządzania moją zaporą. Dzięki.


Natknąłem się na ten wątek, ponieważ szukam prostej zapory GUI dla mojego systemu dla jednego użytkownika (więc wypróbowuję gufw - dzięki belacqua). Ale ogólnie rzecz biorąc, jestem z tobą Dave (przepraszam za bardzo opóźnione wsparcie): linia poleceń nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli masz coś skomplikowanego do zarządzania. Dobre gui wychwytuje większość błędów „Boga, jak mogłem to zrobić”, które wszyscy popełniają. Do takich celów narzędzie fwbuilder jest doskonałe (używam go do utrzymywania dwóch systemów, jednego dość dużego i złożonego serwera WWW / svn, drugiego kontrolera klastra o złożonych wymaganiach zarządzania zaufaniem).
user308273,

Odpowiedzi:


12

Po pierwsze, głównym powodem, dla którego Firestarter nie jest już utrzymywany, jest to, że Ubuntu ma ufwdomyślnie wywoływaną zaporę ogniową . Możesz zainstalować interfejs graficzny do ufw, wybierając go z Centrum oprogramowania Ubuntu (pakiet gufw) lub wpisując

sudo apt-get install gufw

Pamiętaj, że każda „zapora ogniowa” w Ubuntu będzie pewnego rodzaju interfejsem do iptables. Niektóre z tych interfejsów są graficzne (jak Firestarter), niektóre nie (jak ufw), niektóre nie są graficzne, ale mają własny interfejs graficzny. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie .

Weź również pod uwagę następujące kwestie. Zapora może być naprawdę przydatna, jeśli rozumiesz iptables i sposób działania protokołu TCP / IP. Jeśli to zrobisz, wówczas konfiguracja zapory ogniowej przy użyciu nagich programów iptables lub innego interfejsu tekstowego opartego na plikach konfiguracyjnych (takich jak ufw) zwykle nie stanowi problemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.