Skopiować utwory z iPoda?


18

W Internecie wiele znalazłem na temat zarządzania iPodem za pośrednictwem Ubuntu. Czy można zdjąć utwory z iPoda na dysk w użytecznej formie, ponieważ mój dysk z utworami zawiesił się 1 i to jedyna kopia zapasowa, jaką mam.

Najbliższe pytanie , które znalazłem, zawiera odpowiedź przy użyciu gtkpod (to samo z tym ), ale patrząc w recenzje centrum oprogramowania, wydaje się, że zostało zablokowane w 12.04 i nie chcę wrzucać czegoś wadliwego na mojego iPoda.

Jeśli to robi różnicę, to iPod classic.

1 Tak, wiem, że powinienem regularnie wykonywać kopie zapasowe w chmurze lub na innym dysku.

Odpowiedzi:


17

Standardowy odtwarzacz muzyki Ubuntu, Rhythmbox, jest w stanie to zrobić. Po prostu wybierz wszystkie utwory / wykonawców, których chcesz skopiować z iPoda i przeciągnij je na kartę Muzyka w Bibliotece (wszystkie po lewej stronie). Po zakończeniu możesz je znaleźć w folderze pod „biblioteką muzyczną” (edycja> preferencje> muzyka). Rhythmbox synchronizuje również. Nie używam tego sam, ale może być jeszcze łatwiej.


właśnie zrobił szybki test i wydaje się, że dobrze sobie poradził! :) Jedyne, czego nie mogłem wypracować, to jak zobaczyć postęp kopiowania?
NikolaiDante,

przepraszam za spóźnioną odpowiedź @NikolaiDante. myślałem, że w prawym dolnym rogu jest pasek postępu, czy go nie ma? jestem prawie pewien, że jest pasek postępu podczas przesyłania do iPoda ..
duxk.gh 18.10.12

Dziękuję za tę odpowiedź. Najpierw przeciągnąłem utwory z Rhythmbox do folderu, zamiast zakładki „Muzyka” w Rhythmbox, ale potem wszystkie pliki miały ukryte nazwy. Jednak przeciągnięcie ich do „muzyki” nie dało mi niejasnych nazw.
WG-

@ WG- Piosenki przesłane do iPoda mają te śmieszne nazwy i są umieszczane w pozornie losowych folderach. Nie jestem pewien dlaczego; być może w celu powstrzymania kopiowania / wklejania muzyki z iPoda do komputera. Rhythmbox przenosi je do twojego folderu muzycznego z odpowiednimi metadanymi.
duxk.gh

-1

Songbird Media Player to odtwarzacz multimediów, który może zarządzać odtwarzaczami iPod w systemie Linux, ale zaprzestał stabilnej wersji systemu Linux. Możesz więc zarządzać iPodem za pomocą Songbirda na Linuksie, używając starej stabilnej wersji (ostatnia to 1.4.3, o ile dobrze pamiętam) lub używając nowszej, ale niestabilnej wersji Songbirda na Linuksa. Spójrz także na Nightingale , funkcjonalne rozwidlenie Songbirda w systemie Linux, które może obsługiwać również iPody.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.