Jak skonfigurować Intel HD Graphics 4000?


8

Po pierwsze, pamiętajcie, że ostatniej nocy opublikowałem to pytanie na liście mailingowej startera , więc można to uznać za cross-post. Myślę jednak, że jest to lepsze miejsce do zadawania tego samego pytania

Pytanie:

Jak mogę skonfigurować moje Ubuntu 12.04 z uaktualnionym jądrem (3.6), aby używać adaptera Intel HD Graphics 4000? (Intel HD 4000 jest standardem karty graficznej Intel Core i7 3. generacji (Ivy Bridge))

Dla mnie jest to pierwszy krok do pracy z 2 kartami graficznymi posiadanymi przez system (jedna jest w stacji dokującej). Jeśli to w ogóle możliwe, chciałbym użyć obu adapterów (patrz poniżej). Najwyraźniej ktoś miał taką pracę na poprzednim modelu, ale nie wydaje mi się, aby dostosowywał te informacje, aby były przydatne w moim systemie. Więc w końcu chcę wykorzystać całą moc obliczeniową wszystkich podłączonych adapterów i móc podłączyć zewnętrzne wyświetlacze do dowolnego adaptera. Ja nie chce zablokować do adaptera firmy Intel.

Szczegóły systemu

I zrobić uzyskać X pulpit na tym laptopie. Jednak przeciąganie okien i inne animacje wyglądają okropnie. System ma dwa adaptery graficzne, drugi to AMD Radeon HD 6700M w stacji dokującej do laptopa. Nie ma znaczenia, czy uruchamiam się z / bez podłączonej stacji dokującej, pulpit X, który otrzymuję, jest tylko na wbudowanym ekranie i zawsze wygląda tak samo. Poniżej znajdziesz kilka dzienników X.

Niektóre dane wyjściowe:

$ glxinfo

name of display: :0
X Error of failed request: BadRequest (invalid request code or no such operation)
 Major opcode of failed request: 154 (GLX)
 Minor opcode of failed request: 19 (X_GLXQueryServerString)
 Serial number of failed request: 12
 Current serial number in output stream: 12

$ cat /etc/X11/xorg.conf jest to prawdopodobnie najdalszy od tego, jaki powinien być

Section "Screen"
  Identifier "Default Screen"
DefaultDepth  24
EndSection
Section "Module"
  Load  "glx"
EndSection

$ lspciWymieniłem tylko te linie, które moim zdaniem są istotne. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, aby mi pomóc, proszę o komentarz :)

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Ivy Bridge Graphics Controller (rev 09)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation Panther Point High Definition Audio Controller (rev 04)
16:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Whistler XT [AMD Radeon HD 6700M Series]
16:00.1 Audio device: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Turks HDMI Audio [Radeon HD 6000 Series]

Dzienniki Uruchomienie bez stacji dokującej daje następujące dzienniki: (Najwyraźniej nie mogę dodać więcej niż 2 linków)

 • [Xorg.0.log] [3] http: // pastebin. com / UmsxLkJY
 • [Xorg.0.log.old] [4] http: // pastebin. com / krK3s1BJ

Uruchamianie za pomocą stacji dokującej:

 • [Xorg.0.log] [5] http: // pastebin. com / x2xRQ4Ne
 • [Xorg.0.log.old] [6] http: // pastebin. com / Q2ycB7j3

Sterowniki W oknie dialogowym Dodatkowe sterowniki wyświetlane są następujące wpisy:

 • ATI Radeon (aktywowany; obecny po uruchomieniu z dokiem)
 • Zastrzeżony sterownik karty graficznej ATI / AMD FGLRX (nieaktywowany; obecny po uruchomieniu ze stacją dokującą)
 • „Zastrzeżony sterownik karty graficznej ATI / AMD FGLRX (aktualizacje po wydaniu)” (nieaktywowany; obecny po uruchomieniu ze stacji dokującej)
 • Sterownik klasy wideo USB (aktywowany)

Mam coś takiego, chcę po prostu używać obu kart wideo, ale tak naprawdę nie wiem, jak to zrobić, „NOWY UŻYTKOWNIK”, gdy piszę> lspci> 00: 02.0 Kontroler zgodny z VGA: Intel Corporation Ivy Bridge Graphics Controller (rev 09)> 01: 00.0 Kontroler zgodny z VGA: NVIDIA Corporation Device 0fd1 (rev a1) również po kliknięciu „Ustawienia systemu - Detalis - Grafika” pokazuje mi sterownik Nieznany standard Doświadczenie ¿Co mogę zrobić?
JUANPADION

Odpowiedzi:


2

Xorg.0.log, które opublikowałeś, pokazuje nam przyczynę problemów z wydajnością grafiki w twojej obecnej instalacji, w szczególności następujący wiersz wskazuje problemy między twoim jądrem a sterownikami X:

[  10.800] (EE) GLX error: Can not get required symbols.

Podczas uruchamiania z Live CD uruchamiasz odpowiednio dopasowane sterowniki i dzienniki. Nie masz linii (EE) w swoim Xorg.0.log, w wyniku czego masz odpowiednią wydajność grafiki.

Aby rozwiązać problemy występujące zarówno w przypadku grafiki Intel, jak i karty graficznej opartej na Thunderbolt, sugeruję wypróbowanie płyty CD na żywo w wersji 12.10 (a nawet jej umiarkowanie udane zainstalowanie).

http://releases.ubuntu.com/12.10/

Poprawka, której potrzebujesz do pioruna, została scalona z jądrem 12.10:

http://kernel.ubuntu.com/git?p=ubuntu%2Fubuntu-quantal.git&a=search&h=HEAD&st=commit&s=c61e2775873f603148e8e998a938721b7d222d24

Mamy nadzieję, że pozwoli to z powodzeniem używać obu kart wideo.


Tak, system ma dwie karty graficzne. Adapter Intel jest wbudowany, a adapter ATI znajduje się w stacji dokującej, więc nie zawsze tam jest. Próbowałem najpierw uruchomić kartę Intel (wyłącznie), ALE jeśli ktoś ma odpowiedź na temat korzystania z obu lub mocniejszej karty AIT, a jednocześnie wyświetla zdjęcie na monitorze podłączonym do karty Intel, bądź szczęśliwy.
derabbink,

Czy karta Intel działa poprawnie, gdy laptop nie jest zadokowany? Zaktualizuj swoje pytanie, aby odzwierciedlić naturę problemów.
johnf,

2
Nie. Kiedy uruchamiam bez stacji dokującej, lspci po prostu nie wyświetla karty ATI (logicznie). cat xorg.conf i glxinfo nadal generują to samo.
derabbink

Czy możesz podać nam dane wyjściowe plików /var/log/Xorg.0.log i /var/log/Xorg.0.log.old po próbie rozruchu bez stacji dokującej. Czy w ogóle dostajesz pulpit X? Czy X pracował z kartą Intel przed aktualizacją jądra? Z obiema kartami? Jakie sterowniki ATI zainstalowałeś?
johnf

1
Xorg.0.log: pastebin.com/UmsxLkJY - Xorg.0.log.old: pastebin.com/krK3s1BJ - X nigdy nie był poprawnie skonfigurowany, nawet przed aktualizacją jądra.
derabbink
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.