Przełączanie między procesorem graficznym Intel i NVIDIA


8

Mój laptop ma 2 procesory graficzne: Intel HD Graphics 4000 i NVIDIA GeForce FT 650M. Jak przełączać się między procesorami graficznymi? Próbowałem zainstalować sterowniki z NVIDIA, ale zrujnowało to moją instalację Ubuntu i musiałem zainstalować ponownie. Dodatkowe sterowniki w Ustawieniach nie zawierają również żadnych sterowników Nvidia.


Myślałem, że zrujnowałem moją nową instalację Ubuntu 13.10, instalując najnowsze sterowniki wideo od NVida, a potem natknąłem się na tę stronę: news.softpedia.com/news /... Wiersz poleceń był bałaganem, próbując zainstalować najnowsze sterowniki. O ile przejście z powrotem na czwarty oznaczałoby, popraw mnie, jeśli się tu mylę, wystarczy zmienić xorg.conf, aby wskazać x na inny sterownik. W każdym razie mam nadzieję, że to jest pomocne. PPA w tym linku to świetni faceci, którzy umieszczają zastrzyk kodu dla twojej bieżącej wersji jądra dla n
Michaela G.

Odpowiedzi:
0

Po prostu pobierz najnowszy sterownik ze strony nVidii i zezwól na jego uruchomienie i możesz zacząć.


-2

To jest przestarzałe !!

Google

Do przełączania

Wyloguj się i ponownie w nvidia-prime (najlepszy) Solid

W locie

Trzmiel (wciąż problematyczny i trudny / żmudny w instalacji)

Próbuję pomóc Markowi

ps to nowy CLI (terminal) sposób instalacji najnowszych sterowników

sudo ubuntu-drivers autoinstall

1
Przykro mi, ale proszę, włóż nieco więcej wysiłku w wyjaśnienie tego, co sugerujesz. Nic z tego nie rozumiem.
Gladen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.