Jak mogę zainstalować program Visual Studio?


31

Jak mogę zainstalować program Visual Studio?

Wolę używać go w Wine lub PlayOnLinux, jeśli to możliwe.


2
W 2010 r. Zarejestrowano co najmniej dwie udane instalacje: appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=20359
Andrew Ensley

Jaki problem lub komunikat o błędzie pojawia się podczas próby?
Panther


Aby uzyskać ogólne porady dotyczące instalowania aplikacji / gier w Wine, patrz askubuntu.com/questions/988/...
Wilf

Visual Studio nadal nie jest dostępny, ale warto go sprawdzić. Jest dostępny dla Linuksa i działa całkiem dobrze z C # z zainstalowanym mono.
kcpr

Odpowiedzi:22

Musisz uruchomić maszynę wirtualną. Wino nie będzie w stanie sobie z tym poradzić. Sprawdź, jak zainstalować VirtualBox (niekoniecznie najlepszy, ale łatwiejszy). Musisz utworzyć maszynę wirtualną z systemem Windows, a następnie po zainstalowaniu systemu Windows zainstaluj program Visual Studio.

Jeśli patrzysz na równoważne IDE. Qt Creator, Eclipse, KDevelop, Anjuta, Intellij mogą działać jako możliwe alternatywy w zależności od języka, w którym chcesz się rozwijać.

Prawdopodobnie przydatny link do sposobu instalacji systemu Windows w VirtualBox: http://www.wikihow.com/Install-Windows-XP-on-Ubuntu-with-VirtualBox


5
Jak rozumiem, jest to najlepsza opcja do biegania bez bólu głowy. Zwłaszcza w przypadku Visual Studio, które (w przeciwieństwie do gier) nie wymaga dużej wydajności.
Jet

17

Możesz użyć Mono Development IDE do pisania kodu .NET w Ubuntu, zamiast próbować używać produktu Microsoft w systemie operacyjnym innym niż Microsoft (co inni słusznie zauważyli, że nigdy nie będzie obsługiwany, łatwy lub najlepszy w MS) zainteresowania).

Ma większość funkcji Visual Studio i będzie działał szybciej i będzie bardziej stabilny.

Aby zainstalować monodevelop, użyj tego polecenia w terminalu:

sudo apt-get install monodevelop

Strona główna Monodevelop: http://monodevelop.com/


8
Używam monodevelop codziennie, to działa dobrze dla mnie.
trampster

4
„błędny i brak funkcji” jest dokładnie tym, co można uzyskać, próbując uruchomić Visual Studio w Ubuntu - będziesz musiał albo gdzieś pójść na kompromis, albo trzymać się MS Windows jako swojego systemu operacyjnego.
ImaginaryRobots

MonoDevelop wciąż nie jest w stanie otworzyć plików Visual Studio 2012 i plików projektów :(.
Erwin Mayer

@ErwinMayer WorksForMe. Na mojej byłej pracy brałem udział w tworzeniu C #, a moim hostem był system GNU / Linux. Udostępnianie projektów między Visual Studio na maszynie wirtualnej i Monodevelop działało dobrze. Należy jednak zauważyć, że z powodu braku rozszerzenia typu vim w monodevelop w był całkowicie bezużyteczny. Użyłem go tylko do kompilacji i drobnych edycji.
Hi-Angel,

@ImaginaryRobots częściowo opracowuje częściowo produkt Microsoft. Jest opracowany przez Xamarin, a Xamarin jest własnością Microsoft.
Hi-Angel,

9

Przepraszam, że otrzymałem złą odpowiedź, ale naprawdę wątpię, aby to kiedykolwiek było naprawdę obsługiwane.

Niektóre osoby mogą kiedyś sprawić, że będzie działać, ale Microsoft z pewnością nigdy oficjalnie nie poprze tego; a nawet ułatwić społeczności. Z tego co wiem, uruchamianie samego pakietu MS Office jest strasznie bolesne, z każdą nową wersją staje się trudniejsze.

Nie bierz tego osobiście. Biznes to biznes. A ich udział w rozwoju nie polega na wspieraniu społeczności open source. Zależy im na tym, aby z czasem ich narzędzia były coraz mniej kompatybilne.

Jeśli naprawdę potrzebujesz tego w systemie Linux, najlepszym wyborem będzie posiadanie systemu Windows na maszynie wirtualnej.


3
Żart jest na tobie! Wydali Visual Studio Code i przechodzą na obsługę Linuksa (tak, wiem, że napisałeś to w 2012 r.)
Christian Stewart

10
Żart jest na tobie! Visual Studio Code oparty jest na edytorze Atom, który był już na wielu platformach i wciąż jest daleko w tyle za Visual Studio. Chyba nie używasz VS dużo.
Abhinav Gauniyal

@AbhinavGauniyal Zgadzam się z Tobą, że kod VS jest słabszy niż Visual Studio, ale wydaje się, że Code nie jest oparty na Atomie, „Mimo że korzysta z frameworku Electron, oprogramowanie nie korzysta z Atomu i zamiast tego wykorzystuje ten sam komponent edytora (nazwa kodowa” Monako ”) używane w Azure DevOps (wcześniej o nazwie Visual Studio Online i Visual Studio Team Services)”. wikipedia
jrh

Kiedy pisałem ten komentarz, spekulowano, że jest oparty na edytorze Atom, teraz wiemy, że nie;)
Abhinav Gauniyal

3

Program Visual Studio jest ściśle zintegrowany z systemem Windows, a tworzenie aplikacji .NET przy użyciu dowolnego języka (C # lub VB) wymaga czegoś więcej niż samej wersji Wine, a ponieważ Wine nie jest w stanie zapewnić pełnego środowiska uruchomieniowego programowania jako .NET w systemie Linux.

Jeśli chcesz opracować oprogramowanie specjalnie w języku C #, w systemie Linux, możesz użyć MonoDevelop

Ponieważ pytasz o Visual Studio 2010 (.NET 4.0), z MonoDevelop, nie będziesz w stanie opracować aplikacji, która szczególnie korzysta z .NET 4, jak na razie MonoDevelop jest w wersji 3.0.2 (nieco równoważnej do .NET 3.0).

Nadal możesz używać systemu Windows wirtualnie w systemie Ubuntu, używając VirtualBox . A następnie zainstaluj tam Visual Studio, ale nadal nie zaleca się poważnego tworzenia aplikacji w środowisku zwirtualizowanym.


2
@Kush (kto był redaktorem tego postu, dodając odpowiednią sekcję): Czy możesz podać jakieś wyjaśnienia lub cytaty, aby poprzeć pomysł, że zwirtualizowane środowiska są słabo dostosowane do poważnego rozwoju oprogramowania? Bezproblemowo opracowałem oprogramowanie w środowiskach wirtualnych. Z mojego osobistego doświadczenia wynika, że ​​im bardziej wyrafinowany i poważny jest programista, tym większe jest prawdopodobieństwo (ode mnie), że wykonają część lub całość poważnego rozwoju aplikacji w takim środowisku.
Eliah Kagan

4
@EliahKagan: Jedynym powodem, dla którego należy unikać korzystania ze środowiska zwirtualizowanego podczas programowania, jest wydajność, którą uzyskujemy podczas programowania, bez względu na to, jak lepszą konfigurację mamy, maszyny wirtualne po prostu nie mogą konkurować z wydajnością instalacji fizycznej. Ponadto, jeśli maszyny wirtualnej nie da się uniknąć, komputer hosta musi mieć wystarczającą moc, aby udźwignąć używane narzędzia programistyczne.
Kushal

1
@Kush Dobra odpowiedź, dzięki! (Oczywiście, jeśli ktoś wybiera między uruchomieniem VS2010 na maszynie wirtualnej hostowanej w Ubuntu lub na starej maszynie fizycznej o słabej specyfikacji wyciągniętej z szafy w tym celu, VM może działać lepiej.)
Eliah Kagan

⁻¹. @Kushal wstydź się, to twoja by¹ przy okazji. Powinieneś zostawić osobną odpowiedź zamiast przejmować istniejącą. Po pierwsze, wine jest w stanie zapewnić .NET w GNU / Linux. Sekret po prostu instaluje wersję Mono dla Windows. Jesteś o to pytany przy każdym nowym prefiksie wine btw. Po drugie: w mojej byłej pracy korzystałem z hosta GNU / Linux i gościa Windows do „poważnego programowania w C #”. Co więcej, niedługo przed rezygnacją, z powodów politycznych musiałem zamienić hosta i gościa, i śmiem was, opierając się na wszystkich rdzeniach hosta Windows, nie można go używać w przeciwieństwie do hosta Ubuntu.
Hi-Angel,

@ Hi-Angel Czy chcesz przeczytać daty pytań, odpowiedzi i komentarzy tutaj? .NET Core jest oprogramowaniem typu open source i od tego czasu jest przenoszony do Linuksa, a ta odpowiedź nie jest już w 100% poprawna, więc wybuchnij swoją „złością” gdzie indziej. Pokój na zewnątrz.
Kushal,

2

Możesz wypróbować MonoDevelop, który jest klonem VisualStudio, ale nie ma tak wielu funkcji. MonoDevelop używa frameworka Mono, niezależnej od platformy implementacji C # i CLI, ale nie jest w pełni kompatybilny z .NET. Będziesz musiał przenieść swoje aplikacje .NET do Mono. Przynajmniej musisz przepisać interfejs użytkownika, WPF nie jest dołączony do Mono, a Winforms jest kiepski w Linuksie.

Chociaż niektóre aplikacje dla Linuksa są napisane w C # (Banshee, Tomboy, Pinta, PDFMod, Smuxi), .NET / Mono nie jest zbyt popularny w Linuksie. Nie jest oficjalnie obsługiwany przez Microsoft, a twórcy Mono (Xamarin) faktycznie skupiają się na urządzeniach mobilnych (Android, iOS), a nie na komputerze z Linuksem. Polecam przejście na inny IDE i język programowania, który jest w pełni obsługiwany w systemie Linux. Jeśli naprawdę nie możesz żyć bez platformy .NET (np. Zarabiasz na życie pisaniem programów .NET), musisz nadal korzystać z systemu Windows, ponieważ jest to jedyna obsługiwana platforma.


2
Nie zrozum mnie źle, Mono nie jest złym frameworkiem, a MonoDevelop nie jest złym IDE, ale nie oczekuj, że będzie w pełni kompatybilny z .NET i Visual Studio. To jest jak przejście z Microsoft Office (<= 2003) na LibreOffice, większość z nich jest taka sama, ale nie wszystko.

Najnowsza wersja .NET jest obecnie obsługiwana w systemie Linux: dotnet.github.io/getting-started
matandked

2

Teraz Microsoft oferuje wieloplatformową wersję programu Visual Studio. Nie jest bogaty w funkcje jak Visual Studio Windows Edition.

Podążaj za białym królikiem :) https://www.visualstudio.com/en-us/products/code-vs.aspx


7
Kod Vs to edytor, a nie IDE.
Ave

Zgoda! ale warto wspomnieć :)
Dasun

Tak, ponieważ zainstalowałem Linuksa jako podwójny rozruch,% 90 czasu spędzonego na komputerze to Linux, a VS Code naprawdę mi pomaga, ponieważ kolorystyka monodevelop jest biała.
Ave

0

Jako kolejna opcja wszystkie IDE Jetbrains są w Javie, mają instalatory dla Linuksa i są doskonałe. Są również bezpłatne, jeśli jesteś uczniem lub nauczycielem.

(Ironią losu jest to, jak wielką zaletą dla systemu Linux java była nienawiść skierowana na niego przez snobów Linuksa C w tamtych czasach.)

Używam Rider dla C # i Webstorm do wszystkich rzeczy w sieci, w tym TypeScript, i zdecydowanie wolę je od rozdętego bałaganu VS.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.