Jak sprawić, by Ubuntu aktualizował jądro rzadziej?


8

Ostatnio Ubuntu bardzo często aktualizuje jądro Linuksa. W większości przypadków jest to ta sama wersja, która jest instalowana (prawdopodobnie nieco inny bardzo niewielki numer wersji).

Zwykle powinno to być dobre, ale dla mnie każda aktualizacja jądra oznacza, że ​​muszę upuścić się do TTY, zatrzymać lightdm, odbudować sterownik Nvidii, zacząć od lightdmnowa i zalogować się. Następnie muszę przebudować i ponownie zainstalować mój ndiswrappermoduł.

To proste, ale irytujące.

Wiem, że mogę generalnie robić rzadziej aktualizacje , ale nadal chcę otrzymywać inne aktualizacje. Nie chcę też całkowicie aktualizować jądra .

Szukam sposobu, aby powiedzieć Ubuntu, aby aktualizował jądro Linuksa rzadziej, a nawet lepiej, aby kazał mu aktualizować jądro Linuksa tylko, jeśli zmieni się niewielka liczba wersji.

Czy to w ogóle możliwe?


1
Przestań używać ndiswrapper, zainstaluj sterownik Nvidia przez dżokeja, a aktualizacje jądra nie będą już denerwujące.
LiveWireBT

1
Lub możesz użyć przypinania Apt .
nanofarad

@ LiveWireBT Mam (głupi) bezprzewodowy odbiornik USB, dla którego nie udało mi się znaleźć sterownika w systemie Linux. Jeśli masz surogat ndiswrapper, słucham. Użyłbym też dżokeja, gdyby przynajmniej pokazał mi, jaką wersję sterownika instaluje.
Shahbaz

@ObsessiveFOSS, właściwie nie chcę blokować wersji jądra. Jeśli otrzymam 3.4.0od mnie aktualizację 3.2.0, chętnie to zrobię. Nie chcę aktualizacji jak od 3.2.0.30.32do 3.2.0.30.33!
Shahbaz

Numer wersji jest przechowywany w metadanych pakietu. W aptitude show nvidia-current-updates ... Version: 295.49-0ubuntu0.2razie potrzeby możesz używać PPA z nowszymi sterownikami. Jakie USB łączy się z bezprzewodowym odbiornikiem USB?
LiveWireBT

Odpowiedzi:


4

Jak sam napisałeś, twoje problemy są spowodowane przez dwa inne problemy, a nie przez sam zaktualizowany pakiet jądra. Powinno być łatwiej rozwiązać te problemy i mieć normalne Ubuntu działające niż stosowanie niektórych kludges, które mogą nie działać w następnej wersji Ubuntu.

Znajdowanie numeru wersji sterownika Nvidia

Numer wersji sterownika jest przechowywany w metadanych odpowiedniego pakietu.

$ aptitude show nvidia-current-updates
Package: nvidia-current-updates          
State: not installed
Version: 295.49-0ubuntu0.2
...

To pokazuje na przykład, że nvidia-current-updateszawiera wersję 295.49 . Inne pakiety dostępne w repozytorium to nvidia-96, nvidia-173a nvidia-currenttakże pakiety z -updatessufiksem. Nazwy pakietów mogą się zmieniać między wydaniami. W razie potrzeby możesz także pobrać nowsze sterowniki z X PPA aktualizacji . Jeśli wygodniej jest korzystać z interfejsu internetowego zamiast wiersza poleceń, jest to również możliwe za pośrednictwem interfejsu sieciowego wyszukiwania pakietów Ubuntu .

Wybór karty Wi-Fi obsługiwanej przez Ubuntu

Twój DLink DWA-110 wydaje się być standardowym kluczem USB WiFi G (54 MBit). Poza tym, że jest trochę przestarzały i że port USB 3.0 nie poprawiłby swojej wydajności, naprawdę złą rzeczą jest to, że potrzebuje do działania ndiswrapper. Uruchomienie Wi-Fi do pracy w systemie Linux kilka lat temu kosztowało dużo wysiłku, jeśli nie otrzymałeś jednej z niewielu dobrych kart, ale obsługa Wi-Fi w systemie Linux uległa poprawie, a dziś jeszcze łatwiej jest uzyskać kartę lub klucz sprzętowy, który działa z pudełko. Do tego wszyscy powinni dążyć przy zakupie sprzętu dla systemu Linux.

Moja rada: przejdź do lokalnego sklepu komputerowego lub dyskonta elektronicznego, zrób listę półek lub porównaj ceny sklepów internetowych, a następnie sprawdź dokładny numer modelu (niektórzy sprzedawcy sprzedawali karty z niewielkimi zmianami numeru modelu z zupełnie innym chipsetem ) na liście zgodności . Unikaj wszystkiego dzięki ndiswrapper, karty korzystające ze sterownika ath9k powinny być dobrym wyborem. Zadbaj również o datę w ostatniej zaktualizowanej kolumnie, nie wybieraj tej, która działała 3 lata temu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.